POLITYKA

Są zarzuty wobec Tunezyjczyka, który zabił Polaka w Ełku!!!

Zarzut zabójstwa 21-letniego Daniela z Ełku postawiono obywatelowi Tunezji – podał PAP w poniedziałek prokurator rejonowy w Ełku Wojciech Piktel. Dodał, że w poniedziałek ma zostać wykonana sekcja zwłok 21-latka.

Mężczyzna zginął w noc sylwestrową w Ełku, po awanturze przed miejscowym barem kebab. Miał dwie rany kłute, śledczy zakładają, że od noża. 

 

Według policji, po tej tragedii zatrzymano czterech mężczyzn, wśród nich cudzoziemców; funkcjonariusze, zasłaniając się dobrem śledztwa, nie ujawnili ich narodowości. Poinformowali jedynie, że zatrzymani byli trzeźwi. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród zatrzymanych oprócz Tunezyjczyka, są obywatele Algierii i Maroka. 

 

Prokurator Piktel powiedział w poniedziałek PAP, że "organy ścigania nie informowały o narodowości zatrzymanych, ponieważ były problemy z ustaleniem ich obywatelstwa". "Niektórzy z zatrzymanych mają obywatelstwo polskie. Prokuratura odpowiada za kształt przekazu informacji i bardzo ściśle współpracuje w tym zakresie z policją" – zapewnił prokurator Piktel. 

 

"Główny, jedyny sprawca ma obywatelstwo tunezyjskie" – podkreślił prokurator. Dodał, że prokuratura rejonowa w Ełku przez cały dzień będzie prowadzić czynności z podejrzanym i innymi zatrzymanymi. 

 

W niedzielę przed kebab-barem doszło do gwałtownych protestów. Wczesnym popołudniem zebrało się tam kilkuset mieszkańców, żeby wyrazić sprzeciw wobec tej tragedii i zapalić znicze. W tłumie były też osoby agresywne, które wybiły szyby i niszczyły mienie w witrynie lokalu, rzucały petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zamieszki zakończyły się przed północą.

 

Jak poinformowała PAP w poniedziałek sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji, zatrzymano łącznie 28 osób w wieku od 17 do 50 lat, pochodzących z Ełku i okolicznych miejscowości. Niektóre z tych osób były nietrzeźwe. Zostały umieszczone w policyjnych izbach zatrzymań w Ełku i kilku innych miastach na Mazurach.

 

"Prawdopodobnie odpowiedzą one za czynny udział w zbiegowisku, być może także za zakłócenie porządku publicznego i niszczenie mienia. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie" – mówiła.

 

Według policji, podczas zamieszek funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego "adekwatnych do sytuacji", w tym gazu pieprzowego. Dwóch funkcjonariuszy odniosło niegroźne obrażenia – jeden ma stłuczony palec dłoni, drugi rozciętą brodę.

 

Jak podaje policja, w poniedziałek rano w mieście jest już spokojnie. Służby porządkowe nadal zabezpieczają okolice kebab-baru. Do Ełku jeszcze w niedzielę ściągnięto dodatkowych policjantów z oddziałów prewencji z Olsztyna i innych jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego. Jest także Żandarmeria Wojskowa.

 

O zachowanie spokoju i uszanowanie tragedii, jaką przeżywa rodzina 21-letniego Daniela, apelował w niedzielę do mieszkańców prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. W intencji tragicznie zmarłego, w poniedziałek o godz. 18 w katedrze pw. św. Wojciecha w Ełku zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz: Akademicka targowica?

Redakcja malydziennik

To już przesada: północnokoreański pocisk przeleciał nad głowami Japończyków!

Redakcja malydziennik

Co TVP zrobiło z orędziem Grodzkiego?! „Nie emitowali go na żywo”.

K.D.
Ładuję....