WYDARZENIA

Są kolejne ofiary emigracji! Tylko dziś rano zginęło wiele osób

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos – poinformowała grecka policja portowa. Zwłoki dziewięciu osób wyłowiono w wodach Grecji, a siedmiu – niedalekiej Turcji.

Wśród ofiar śmiertelnych były cztery kobiety i dwoje dzieci. Dwie inne kobiety udało się uratować; jedna z nich jest w zaawansowanej ciąży.

 

Jak mówiły ocalałe, łodzią płynęło 25 osób.

 

W 2015 roku, docierając najpierw na Lesbos, przybyło do Unii Europejskiej około miliona Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków, którzy wyruszali z Turcji. Porozumienie migracyjne Ankary z Brukselą, zawarte w marcu 2016 roku, zdecydowanie zredukowało liczbę migrantów napływających tą drogą do UE.

 

Jak wynika z danych UNHCR, od początku obecnego roku do Grecji przedostało się z Turcji jedynie 4,8 tys. migrantów, co oznacza, że każdego dnia na greckie wyspy dociera ok. 20 uchodźców. W 2016 roku do Grecji dotarło ok. 173 tys. migrantów, głównie Syryjczyków. W latach 2015-2016 na Morzu Egejskim zginęło ponad 1000 uchodźców. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie ma przebacz. Kto używa sformułowania "polskie obozy zagłady" nie może być bezkarny!

Redakcja malydziennik

Równouprawnienie? Tak naprawdę UE chce zabrać matki jak najszybciej od dziecka. Nowa dyrektywa KE de facto skraca urlop macierzyński

W nocy doszło do wycieku fosforu na Śląsku! Czy jest się czego bać?

Redakcja malydziennik
Ładuję....