CYWILIZACJA

Są kolejne ofiary emigracji! Tylko dziś rano zginęło wiele osób

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos – poinformowała grecka policja portowa. Zwłoki dziewięciu osób wyłowiono w wodach Grecji, a siedmiu – niedalekiej Turcji.

Wśród ofiar śmiertelnych były cztery kobiety i dwoje dzieci. Dwie inne kobiety udało się uratować; jedna z nich jest w zaawansowanej ciąży.

 

Jak mówiły ocalałe, łodzią płynęło 25 osób.

 

W 2015 roku, docierając najpierw na Lesbos, przybyło do Unii Europejskiej około miliona Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków, którzy wyruszali z Turcji. Porozumienie migracyjne Ankary z Brukselą, zawarte w marcu 2016 roku, zdecydowanie zredukowało liczbę migrantów napływających tą drogą do UE.

 

Jak wynika z danych UNHCR, od początku obecnego roku do Grecji przedostało się z Turcji jedynie 4,8 tys. migrantów, co oznacza, że każdego dnia na greckie wyspy dociera ok. 20 uchodźców. W 2016 roku do Grecji dotarło ok. 173 tys. migrantów, głównie Syryjczyków. W latach 2015-2016 na Morzu Egejskim zginęło ponad 1000 uchodźców. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Karambol pod Warszawą! Trwa akcja ratunkowa

Adam Gaafar

To już prawdziwa plaga! W Stalowej Woli policjanci pojmali kolejnego nożownika

Redakcja malydziennik

TYLKO U NAS! W imieniu absolwentów poznańskiej Dąbrówki mówię: Zostawcie Pawła i dzieci!

Redakcja malydziennik
Ładuję....