ARCHIWUM

Są jeszcze wierzący biskupi! Jeden z nich…

Biskupi regionu Buenos Aires kilka miesięcy temu wydali dokument, w którym – powołując się na adhortację „Amoris laetitia” papieża Franciszka przyznają rozwodnikom w ponownych związkach prawo do przystępowania do Komunii świętej. Jednak nie wszyscy argentyńscy biskupi zgadzają się z takimi podejściem.

Biskup Pedro Daniel Martinez Perea z San Luis zdecydowanie przypomniał, że „Amoris laetitia” niczego nie zmienia w nauczaniu Kościoła i jego dyscyplinie. Jest ona wielkim przesłaniem nadziei, ale nie ma podstaw, by przypuszczać, że jej celem była zmiana doktryny Kościoła. 

 

„Amoris laetitia”, co zdecydowanie i jednoznacznie przypomina biskup, powinna być odczytywana zgodnie z dotychczasowym nauczaniem Kościoła, które jasno stanowi, że każdy akt seksualny poza małżeństwem jest złem, a zatem osoby w ponownych związkach, jeśli rzeczywiście chcą przystępować do Eucharystii powinny podjąć życie, jak brat z siostrą.  Biskup przypomniał także, że Komunię świętą mogą przystępować tylko ci, którzy wyznają grzech ciężki w czasie spowiedzi i podejmują postanowienie poprawy. 

 

Biskup przypomniał także, że doktryna katolicka zdecydowanie przypomina, że współcześni biskupi nie mają władzy zmiany doktryny ustanowionej przez apostołów i zakorzenionej w Tradycji. Błędem jest wiara, że współcześni biskupi mogą zaprzeczać wcześniejszym doktrynom. Hierarchowie, co także mocno przypomniał biskup, zamiast coś wymyślać powinni zająć się wiernym przekazywaniem nauczania Ewangelii, obroną przed błędami.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Szukamy kompromisów, ustępujemy, unikamy walki”. Katolicy stali się „nijacy”. Arcybiskup nie ma litości dla zachodniego (ale i naszego też) Kościoła

Redakcja malydziennik

Czy w Monachium USA potwierdzi zaangażowanie się w bezpieczeństwo europejskie ?

Redakcja malydziennik

UWAGA!!! Zgadzamy się z feministkami z Francji. Polański na gali Cezarów, to obraza…

Redakcja malydziennik
Ładuję....