POLITYKA

Rzepliński wydał 55 tys. złotych publicznej kasy na … kolacje z sędziami! Oby żyło się lepiej!

W ostatnich latach na uroczyste pożegnania siedmiu sędziów TK kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł – podał w czwartek portal wPolityce.pl, powołując się na wyniki swego dziennikarskiego śledztwa i wstępnego audytu w TK.

Portal poinformował, że już wstępny audyt przygotowany przez nowe kierownictwo TK wykazał "fakt bulwersującego zwyczaju, zgodnie z którym z kasy TK płacono za sute imprezy pożegnalne sędziów".

 

Według informacji wPolityce.pl, "pożegnanie" sędziego Adama Jamroza w lipcu 2012 r. kosztowało 11 tys. 547,01 zł, z czego catering – 3 tys. 240 zł, a kolacja w ekskluzywnej restauracji – 8 tys. 307,01 zł.

 

Jak podano, podobna impreza dla sędziów Zbigniewa Cieślaka oraz Teresy Liszcz, w grudniu 2015 r., kosztowała 14 tys. 641,90 zł. W ocenie portalu "rekordowo kosztowne" okazało się pożegnanie sędziów Wojciecha Hermelińskiego, Marka Kotlinowskiego oraz Marii Gintowt, gdzie na catering i kolację wydano 17 tys. 024,40 zł. Impreza pożegnalna sędziego Mirosława Granata w kwietniu ub.r. miała zaś kosztować 12 tys. 436 zł.

 

Rzepliński "organizował imprezy sędziom, którzy zarabiali olbrzymie pieniądze i stać ich było na pożegnalne imprezy ze swoich kieszeni" – podkreślono w publikacji. (PAP)

 

 

Źródło: pap

Komentarze

Zobacz także

To już jest społeczne uzależnienie. Nauczyciel w technikum zabrał uczniom… Doświadczyli paniki i stresu!

Stolica Apostolska zaniepokojona sytuacją w Wenezueli

Redakcja malydziennik

Norweski Kościół Luterański błogosławi…

Redakcja malydziennik
Ładuję....