ARCHIWUM

Rzecznik generała jezuitów wyjaśnia: O. Sosa wierzy we wszystko, w co wierzy Kościół

Wypowiedzi generała jezuitów powinny być odczytywane w pełnym kontekście – oznajmił rzecznik prasowy generała Towarzystwa Jezusowego. I przekonywał w rozmowie z „Catholic Herald”, że przełożony generalny jezuitów wierzy we wszystko, czego naucza Kościół.

Rzecznik o. Arturo Sosa Abascala podkreślał, że sformułowanie o tym, że to ludzie ukształtowali „symboliczne postacie, takie jak diabeł” mające symbolizować zło nie powinno być wyrywane z kontekstu. 

 

– Ojciec Sosa został poproszony o komentarz na temat zła. W swojej odpowiedzi wskazał, że zło jest częścią tajemnicy wolności – mówił rzecznik. – W języku posługujemy się obrazami i symbolami – dodał. – Powiedzenie, że Bóg symbolizuje miłość nie jest negacją istnienia Boga – podkreślał i dodawał, że podobnie stwierdzenie, że diabeł symbolizuje zło nie oznacza zaprzeczenia jego realnego istnienia. 

 

Rzecznik zapewnił także, że generał jezuitów wierzy we wszystko, czego naucza Kościół. I w niczym nie odstępuje od tego nauczania.

Źródło: CatholicHerald.co.uk/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Będzie groźnie! Opozycja szykuje #ZamachLipcowy, zobacz, co już zapowiedzieli

Redakcja malydziennik

Mocna homilia abp. Jędraszewskiego do Polaków: Wolna, suwerenna i sprawiedliwa Polska stoi na straży życia swoich dzieci

Redakcja malydziennik

Po co Związek Sowiecki postawił Pałac im. Stalina? Odpowiedź dostarcza argumentów za tym, by go zburzyć!

Redakcja malydziennik
Ładuję....