POLITYKA

Rzecznik BOR o wypadku w Izraelu:Podczas kolizji w Izraelu lekko ranny funkcjonariusz BOR

W poniedziałkowej kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy lekko ranny został funkcjonariusz BOR – poinformowała PAP rzeczniczka Biura Natalia Markiewicz.

Samochód wiozący premier, który był na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyło się kilka bus-ów, w których jechali członkowie delegacji. Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział PAP wcześniej w poniedziałek, że na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

Rzecznika BOR przekazała PAP, że funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny w kolizji, jest na obserwacji w szpitalu.

 

Podkreśliła, że "strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela". "Z urzędu to gospodarz przejmuje na siebie ciężar ochrony i tak jest na całym świecie" – zaznaczyła.

 

Poinformowała, że "samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony". "Zdarzenia nie dotyczyło samochodu osoby ochranianej" – podała.

 

MSZ poinformowało na twitterze, że w kolizji nie uczestniczył samochód, którym jechał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

 

Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Oprócz szefa MSZ premier towarzyszą m.in.: minister obrony Antoni Macierewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister sportu Witold Bańka. „Program wizyty jest realizowany zgodnie z planem” – powiedział PAP Bochenek. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kary za nieprzyjmowanie uchodźców. Nagrody za przyjmowanie. Malty nowy pomysł na imigrantów

Redakcja malydziennik

„Tam, gdzie aborcja jest powszechna, nikt nie jest bezpieczny”

Redakcja malydziennik

Ośmioletnia Saffie Rose Roussos z Leyland to najprawdopodobniej najmłodsza ofiara zamachu w Manchesterze

Ładuję....