HISTORIA VIDEO WYDARZENIA

Ruszają zdjęcia do filmu o Legionach Piłsudskiego. Zwiastun robi wrażenie! [WIDEO]

Już w sierpniu ruszą zdjęcia do filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Zgodnie z zapowiedziami będzie to jeden z najdroższych filmów w historii polskiej kinematografii. Trzeba jednak przyznać, że zwiastun robi piorunujące wrażenie. 

Akcja filmu, którego reżyserem został wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, toczy się w latach 1914-1916. W produkcji nie zabraknie barwnych postaci, jak również spektakularnych scen batalistycznych. Na ekranie zobaczymy między innymi bitwę pod Kościuchnówką na Wołyniu, w której żołnierze Legionów stoczyli zacięty bój z Rosjanami.

Czytaj także: MOCNE słowa niemieckiego historyka! „Od początku wojny Polacy…”

Planowany budżet filmu ma wynieść 28 mln zł, co czyni go jedną z najdroższych produkcji  w historii polskiej kinematografii (warto w tym miejscu wspomnieć, że najbardziej kosztowną polską produkcją pozostaje do tej pory „Quo Vadis” z budżetem 76 mln zł). Film ma być też częściowo (w kwocie 6 mln zł) sfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W filmie wystąpią takie sławy jak Antoni Pawlicki, Borys Szyc, Bartosz Gelner i Sebastian Fabijański (znany ostatnio m.in. z produkcji Patryka Vegi). W roli Józefa Piłsudskiego wystąpi Jan Frycz.

„Legiony” to klasyczne kino wojenne opowiedziane z wielkim rozmachem, przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Pokażemy najpiękniejsze i najbardziej dramatyczne karty epopei legionowej, łącznie ze słynną szarżą ułanów pod Rokitną, która będzie jedną z najbardziej spektakularnych sekwencji filmu 

– wyjaśnia producent filmu Maciej Pawlicki na portalu Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun filmu „Legiony”:

Komentarze

Zobacz także

"Mój dziadek zabijał dzieci". Skutki dla rodziny trwają do dziś!!! WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWO

Redakcja malydziennik

To już prawdziwy szał – wszyscy piją CISOWIANKĘ!

Redakcja malydziennik

To jest polska ATLANTYDA! Zatopieni między muzułmańskim społeczeństwem, Polacy do dziś żyją daleko od ojczyzny

Ładuję....