ARCHIWUM

Ruszają ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej!

Ekshumacje zaczynamy w przyszłym tygodniu na Wawelu od prezydenta Lecha Kaczyńskiego – poinformował w środę wiceprokurator generalny Marek Pasionek.

"Potwierdzam, bo nie jest to absolutnie żadną tajemnicą, że rozpoczynamy ekshumacje w przyszłym tygodniu i rozpoczynamy je na Wawelu od ekshumacji pana prezydenta" – oświadczył prok. Pasionek na środowej konferencji prasowej.

 

Zapowiedział też, że prokuratura nie będzie informować o terminach poszczególnych ekshumacji. "O czasie rozpoczęcia tych czynności są informowani jedynie zainteresowani" – dodał Pasionek.

 

Z informacji PAP wynika, że ekshumacja ciał pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się 14 listopada, a ponowne złożenie trumny w sarkofagu planowane jest 18 listopada, jeśli do tego czasu wykonane zostaną wszystkie badania. W czynności otwarcia sarkofagu poza przedstawicielami prokuratury, która zarządziła ekshumację, mają uczestniczyć członkowie najbliższej rodziny pary prezydenckiej i duchowni. Wzgórze Wawelskie będzie już wówczas zamknięte.

 

Para prezydencka została pochowana na Wawelu, w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów 18 kwietnia 2010 r. Znajduje się tam także tablica ku czci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Orban jak Trump: właśnie zażądał zwrotu połowy kosztów muru chroniącego przed falą imigrantów. Nie zgadniesz od kogo!

Redakcja malydziennik

"Trump burzy za pomocą młota nasz system wartości"

Redakcja malydziennik

«To psucie debaty publicznej» – SDP bardzo mocno o usunięciu dziennikarza po wywiadzie z premier

Redakcja malydziennik
Ładuję....