WYDARZENIA

Rusza kolejna edycja programu „Mali Ratownicy”. Będą uczyć dzieci, jak…

„Mali Ratownicy” to program stworzony przez markę Volkswagen w 2017 r. Celem akcji jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci oraz bezpieczeństwa na plaży.

W tym roku odbędzie się 3. edycja programu. Na zorganizowanej 1 lipca konferencji prasowej organizatorzy projektu wraz z zaproszonymi gośćmi podsumowali poprzednie edycje  opowiedzieli o tegorocznej.

Czytaj także: NOWY sposób kradzieży! WSZYSTKO TRWA DOSŁOWNIE KILKA SEKUND!

Na plażach ośmiu nadmorskich miejscowościach zostaną przygotowane specjalne strefy, w których ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. Za każdego przeszkolonego małego ratownika Volkswagen przekaże w tym roku 3 zł na  podopiecznych Fundacji ECHO, wpierającej dzieci z wadami słuchu.

„Potrzeba nie lada odwagi, żeby w sytuacji trudnej podbiec i zacząć ratować czyjeś życie. Nasze tegoroczne plany są wyjątkowe. Zdecydowaliśmy się na wsparcie Fundacji ECHO, która pomaga w rozwoju dzieciom z wadami słuchu. Chcemy poszerzyć zakres naszych działań i wierzymy, że wspólnie z Małymi Ratownikami będziemy mogli realnie pomóc podopiecznym Fundacji”

powiedział Hubert Niedzielski, Kierownik PR marki Volkswagen.

Wspominane strefy będzie można spotkać na plażach w Świnoujściu, Kołobrzegu, Dziwnowie, Darłowie, Ustce, Gdańsku i we Władysławowie. Tak jak w poprzednich edycjach przygotowano też zabawę edukacyjną GIGA GRA MALI RATOWNICY.

Mali Ratownicy już od 5 lipca

Na konferencji podkreślono sukces poprzednich edycji, które spotkały się z  bardzo pozytywnym odbiorem rodziców. Dość wspomnieć, że w poprzednim roku w ramach akcji Mali Ratownicy ok. 1000 dzieci uczyło się udzielać pierwszej pomocy w specjalnej strefie Volkswagena podczas 26. Finału WOŚP.

Na spotkaniu pojawiły się ponadto znane osobistości – partnerzy akcji, którzy w tym roku zagoszczą w poszczególnych miastach: dziennikarka i psycholog Małgorzata Ohme,  prezenterka stacji TVN Paulina Krupińska, dziennikarka Dorota Gardias oraz aktorka i działaczka społeczna Iwona Cichosz. Tak jak w poprzednich edycjach ambasadorem projektu jest aktor Jakub Wesołowski.

W 3. edycji programu oprócz aspektów edukacyjnych czekają na najmłodszych konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00. Najpierw pojawi się w Świnoujściu (5-07), a następnie w: Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

Komentarze

Zobacz także

Co za ludzie! Oni zrobili TO na pogrzebie! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Oto jak tłumaczy skandal na meczu Polska – Japonia, japoński trener: „Zmusiłem moich piłkarzy do …”

Redakcja malydziennik

Zjedli małpę. Film opublikowali w sieci

Redakcja malydziennik
Ładuję....