POLITYKA

Rumuni także przeciwni podwójnym standardom żywności w UE!

Serwis forsal.pl donosi, że Rumunia wystosowała apel do władz Unii Europejskiej by podjęły działania przeciw podwójnym standardom żywieniowym, jakie stosują firmy spożywcze z zachodniej Europy.

Rumuński minister rolnictwa Petre Daea ujawnił, że z dostępnych badań jakości wynika, iż 9 z 29 przebadanych produktów tej samej marki było innych w Belgii, Holandii czy Niemczech niż w Rumunii.

Szef resortu rolnictwa zauważył także, że inna jest wartość kaloryczna ryby w puszce, pasztetu z wątróbek czy wyrobów z wieprzowiny. Żaden z dziewięciu produktów nie był szkodliwy dla zdrowia, ale autorzy badania skrytykowali "brak spójności między markami w zachodniej i wschodniej Europie".

"Poprosimy, żeby Komisja Europejska przyspieszyła prace regulujące (tę kwestię), by powstały narzędzia oceny tego rodzaju podwójnych standardów" – powiedział Daea.

Tym samym Rumunia dołączyła do takich krajów, jak Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Bułgaria, które krytykują branżę spożywczą za zaniżanie jakości produktów przeznaczonych na rynki wschodnioeuropejskie.

Koncerny twierdzą, że taka działalność jest legalna, ponieważ informacje o składzie produktu znajdują się na etykiecie. Ciekawe czy w przypadku masowego bojkotu produktów z zachodniej Europy, koncerny dalej zachowywałyby się w hardy i chamski sposób wobec konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło: forsal.pl

Komentarze

Zobacz także

Jesteś zraniony przez rodziców? Możesz to naprawić! Nigdy nie jest za późno…

Redakcja malydziennik

Oto dane z Marszów: 75 tys. na Marszu Niepodległości; 10 tys. na marszu KOD

Redakcja malydziennik

Ten filmik to prawdziwa masakra "nadzwyczajnej kasty"! Zobacz spot o polskich sądach!

Ładuję....