CYWILIZACJA

Ruby miała nigdy nie chodzić i nie mówić. Zaskoczyła wszystkich, w tym wielu lekarzy

Ruby Ardolf ma 12 lat. Jest jedną z 12 osób na świecie, która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną zwaną zespołem Stromme (Stromme syndrom). Powoduje ona m.in. uszkodzenie wzroku, problemy jelitowe, spowolnienie wzrostu i problemy rozwojowe.

Ruby nie była planowanym dzieckiem. Ciąża zaskoczyła jej rodziców, do tego stopnia, że ojciec zażądał aborcji. Na to nie zgodziła się matka dziewczynki, mimo że z każdym badaniem USG okazywało się, że dziecko na pewno nie urodzi się zdrowe. Lekarze mówili nawet, że dziewczynka nie będzie ani chodzić, ani mówić.

 

Matka dziewczynki, mimo niepomyślnych diagnoz, nie słuchała lekarzy, którzy także doradzali jej aborcję. Po jednym z takich trudnych spotkań, kobieta zaczęła się modlić. Prosiła Boga, by uzdrowił córkę i sprawił, by jej życie było „pełne miłości i szczęścia”. Wtedy kobieta poczuła spokój. Zdała sobie sprawę, że w takiej sytuacji może tylko zaufać Bogu.

 

Kobieta pisała na swoim blogu: „Przez ostatnie 12 lat lekarze wielokrotnie przepowiadali przyszłość Ruby. Diagnozy te okazywały się błędne. Ruby zaczęła chodzić w trzecim roku życia, rok później zaczęła mówić. Do szkoły poszła ze swoimi rówieśnikami. Teraz jest w szóstej klasie”. Tak jak wszystkie dziewczynki w jej wieku uwielbia filmy Disneya, szczególnie „Krainę lodu”, kibicuje drużynie basebollowej.

 

16 maja matka dziewczynki opublikowała na portalu społecznościowym film przestawiający rozmowę z Ruby . W ciągu jednej nocy obejrzało go tysiące osób. „Otrzymałam mnóstwo wiadomości od ludzi mówiących mi, że Ruby dała im niesamowitą radość. Pisali, że dzięki mojemu dziecku pierwszy raz od bardzo długiego czasu się uśmiechali. To spotkanie było dla nich błogosławieństwem i cudem! Były też negatywne komentarze, ale naprawdę niewiele, szybko je usunęłam” – mówi mama Ruby.

Źródło: Lifesitenews.com

Komentarze

Zobacz także

Co za znieczulica! Nikt nie pomógł gwałconej kobiecie, zamiast tego…

Redakcja malydziennik

Na upały WODA NIE WYSTARCZY. Potrzebny jeszcze jeden składnik

Redakcja malydziennik

„Obrzydliwe, odrażające i obraźliwe, jeśli weźmie się pod uwagę współczesne standardy”. Szokujący wyrok sądu!

Ładuję....