POLITYKA

ROZPOLITYKOWANY jak Ks. Lemański. Czy to on będzie nowym kapelanem totalnej opozycji?

Ks. Sowa został w końcu spacyfikowany przez Kurię Krakowską. Jego żenujące występy w lewicowo-liberalnych mediach gorszyły dziesiątki tysięcy wiernych. Biada temu kto miałby zgorszyć jednego z tych najmniejszych – powiedział Pan Jezus i dodał, że lepiej byłoby mu kamień młyński uwiesić u szyi rzucić i utopić w głębi morza.

Ks. Sowa nic sobie jednak ze słów Pana Jezusa nie robił i kompromitował siebie – jako człowieka ale zarazem Kościół, ponieważ jest księdzem –  w mediach do upadłego. Obecnie zaistniała szansa, że jego błazenada zostanie zakończona. Na facebooku zaś zaktywizował się natychmiast ks. Lemański, który również całkowicie ignoruje słowa Pana Jezusa o tym jak ciężkim grzechem jest gorszenie innych. Kapłan w najlepsze obraża innych księży i to nie byle kogo a wysoką hierarchię kościelną.

 

Arcybiskupów – Stanisława Gądeckiego, Henryka Hosera i Marka Jędraszewskiego – nazwał szyderczo kapelanami "dobrej zmiany". Ks. Lemański stwierdził, że uwierzyli oni w "swoją historyczną misję".

 

Chcieli zjednoczyć trochę skłócony obóz destruktorów polskiej rzeczywistości. A oto prezesa dał "po łapach" i odesłał ich do kąta. Ojciec dyrektor zaciera łapki. No i kto tu rządzi? – napisał duchowny nie kryjąc złośliwej satysfakcji z fiaska próby mediowania przez hierarchów pomiędzy prezydentem a prezesem PiS. 

 

Następnie poszedł dalej i przytoczył słowa z "Wesela" Wyspiańskiego. – Już Wyspiański przestrzegał przed zmarnowaną okazją. Pisał coś o złotym rogu i o sznurku, co po nim pozostał. A szkoda. Gdyby Kościół we Polsce nie chodził na sznurku tej władzy, mógłby wiele dobrego dla Polaków uczynić. A tak…został ci się ino sznur. – skwitował ks. Lemański.

 

Kapłan pominął co prawda w cytowanym fragmencie słowa "miałeś chamie złoty róg". Jednak insynuowana obelga pod adresem biskupów wisi gdzieś w powietrzu. Dokąd jeszcze polski episkopat będzie tolerował to chamstwo ze strony tego duchownego-watażki?

 

Bo, że ks. Wojciech Lemański jest zaślepiony nienawiścią i nie rozumie ile zła czyni polskiemu Kościołowi i wspólnocie wiernych to nie ma żadnych wątpliwości. 

Źródło: facebook.com / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Halo, halo, pośle Szczerba, niedługo świętujecie 17 września?

Redakcja malydziennik

Krystyna Pawłowicz miażdży … Sorosa! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Ten scenariusz pisany jest w Moskwie!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....