WYDARZENIA

Rozbito jedną z największych mafii paliwowych w Polsce! Oszukali państwo na kwotę…

W wyniku śledztwa prowadzonego wspólnie przez  Centralne Biuro Śledcze i  Krajową Administrację Skarbową udało się rozbić jedną z największych polskich mafii paliwowych. Zorganizowana grupa przestępcza latami wyłudzała akcyzy  i VAT, doprowadzając skarb państwa do milionowych strat. 

Pierwsze sukcesy w rozbiciu gangu odnotowano już dwa lata temu, gdy aresztowano 18 jego członków. Wśród zatrzymanych były osoby związane z gangiem wołomińskim i słynącą z niepojętej brutalności grupą mokotowską.

Czytaj także: UDUSIŁ i ZJADŁ ich córkę. Po latach wysłał do nich list z dokładnym OPISEM ZBRODNI

Mafia, którą właśnie udało się rozbić była doskonale zorganizowana i prowadziła działalność o zasięgu międzynarodowym. Liczba zatrzymanych wynosi na ten moment 58 osób. Sprawą mafii paliwowej kieruje od 2017 r. prokurator Przemysław Baranowski, który prowadzi także głośną swego czasu sprawę GetBacku.

Wśród zatrzymanych znaleźli się kierujący zorganizowana grupą przestępczą Sławomir Cz. oraz jej członek Jacek Cz. Obaj trafią na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Zostaną im postawione zarzuty tzw. zbrodni vatowskiej, za co grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Rozbita mafia paliwowa miała przez lata wystawić ok. 1,8 tys. lewych faktur na łączną kwotę 138 mln zł. Członkowie grupy zajmowali się także praniem brudnych pieniędzy oraz prowadzili legalną firmę, której jedynym celem było wyłudzanie akcyzy i VAT. Grupa unikała ponadto płacenia podatków.

Podejrzanym zabezpieczono dobra luksusowe, m.in. drogie samochody, ok. miliona złotych w gotówce, biżuterię, złote monety oraz tiry z cysternami o wartości ok. 10 milionów złotych.

Gangsterzy dokonywali oszustw na akcyzie za sprawą oleju smarowego, który wysyłali do Niemiec, Litwy, Rumunii, Czech i Łotwy. Jak zdradza w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną: jeden z funkcjonariuszy zajmujący się to sprawą, olej produkowano nieopodal podwarszawskiego Nasieslka.

Trafiał za granicę i wracał do kraju już jako olej napędowy. To dawało duże przebicie na jego sprzedaży nieświadomym nabywcom 

– wyjaśnia śledczy.

Źródło: Dziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Strzelanina we Francji. Ciężko zraniono…

Adam Gaafar

Kolejny wielki sukces Polaków. Opracowaliśmy szczepionkę na…

Redakcja malydziennik

Wiele ładunków wybuchowych pod mostem w Dzierżoniowie! Ewakuowano już kilkuset osób

Redakcja malydziennik
Ładuję....