CYWILIZACJA

Rosyjski janusz biznesu oszukał Polaków, Ukraińców i Białorusinów! Zostanie ukarany!

26 września funkcjonariusze z Placówki SG w Gdańsku zakończyli trwającą od maja tego roku kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z gdańskich agencji pracy. Stwierdzono, że 29 osób było zatrudnionych przez nią wbrew przepisom.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę zatrudnienia 55 obcokrajowców. Ustalili, że 16 obywateli Ukraińców i 13 Białorusinów pracowało niezgodnie z warunkami wskazanymi w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, bez zezwoleń na pracę i bez pisemnych umów.

 

Agencja kierowała ich do pracy na terenie województwa pomorskiego m.in. w branży budowlanej, gastronomicznej i opiece nad starszymi osobami. 

 

W toku śledztwa mundurowi doszli do wniosku, że prawo złamał pełnomocnik prezesa zarządu, obywatel Rosji, który celowo oszukał własnego przełożonego – prezesa agencji oraz obcokrajowców. Dlatego też Straż Graniczna odstąpiła od ukarania cudzoziemców, natomiast  wobec pełnomocnika agencji wniesiony zostanie wniosek o ukaranie do gdańskiego sądu. Grozi mu grzywna do 10 tys. zł. 

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Donald Trump nie widzi problemu w homo-małżeństwach

Redakcja malydziennik

Więziony przez 6 lat przez dżihadystów Szwed ujawnia: przeszedłem na islam

Redakcja malydziennik

Naukowiec demaskuje „Niebieskiego wieloryba". Też się dałeś na to złapać?

Ładuję....