WYDARZENIA

Rosyjski janusz biznesu oszukał Polaków, Ukraińców i Białorusinów! Zostanie ukarany!

26 września funkcjonariusze z Placówki SG w Gdańsku zakończyli trwającą od maja tego roku kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z gdańskich agencji pracy. Stwierdzono, że 29 osób było zatrudnionych przez nią wbrew przepisom.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę zatrudnienia 55 obcokrajowców. Ustalili, że 16 obywateli Ukraińców i 13 Białorusinów pracowało niezgodnie z warunkami wskazanymi w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, bez zezwoleń na pracę i bez pisemnych umów.

 

Agencja kierowała ich do pracy na terenie województwa pomorskiego m.in. w branży budowlanej, gastronomicznej i opiece nad starszymi osobami. 

 

W toku śledztwa mundurowi doszli do wniosku, że prawo złamał pełnomocnik prezesa zarządu, obywatel Rosji, który celowo oszukał własnego przełożonego – prezesa agencji oraz obcokrajowców. Dlatego też Straż Graniczna odstąpiła od ukarania cudzoziemców, natomiast  wobec pełnomocnika agencji wniesiony zostanie wniosek o ukaranie do gdańskiego sądu. Grozi mu grzywna do 10 tys. zł. 

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Precz z tragediami i katastrofami! Tylko dobre wiadomości się liczą!

Redakcja malydziennik

Szykuje się prawdziwa rewolucja. Rozsypywanie prochów zmarłych ma być legalne

Redakcja malydziennik

Rodzice mają prawo wybrać płeć dziecka? Już próbują to usprawiedliwić moralnie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....