POLITYKA

Rosyjscy kontrolerzy z nowymi zarzutami spowodowania katastrofy smoleńskiej

Prokuratura sformułowała nowe zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów i trzeciej osoby przebywającej wówczas w wieży kontroli lotów – przypisano im przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym – poinformował zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

"Analiza materiału dowodowego (…) w oparciu o już zebrane dowody i nowo pozyskane w toku śledztwa pozwoliła prokuratorom na sformułowanie nowych zarzutów wobec kontrolerów lotu, obywateli Federacji Rosyjskiej, a także trzeciej osoby będącej wówczas w wierzy kontroli lotów" – podał Pasionek.

 

Przekazał, że przypisano im przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, którego konsekwencją była śmierć wielu osób.

 

Pasionek poinformował, że "sformułowany został wniosek i ekspediowany z prokuratury Krajowej wniosek o udzielenie pomocy prawnej przez władze Federacji Rosyjskiej, w którym postulowane jest postawienie kontrolerom zarzutów i by zostali przesłuchani z udziałem polskich prokuratorów".

 

Prokuratura przedstawia na konferencji prasowej informacje na temat stanu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. (PAP)

 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy papież jest Mesjaszem!? – szef ważnej watykańskiej Kongregacji bardzo mocno o…

Redakcja malydziennik

Tajemnicza śmierć działacza Kukiz`15. Politycy chcą wyjaśnień!

Redakcja malydziennik

Czarne marsze nic nie zmieniły. Zdecydowana większość Polaków za pełną ochroną życia!

Redakcja malydziennik
Ładuję....