ARCHIWUM

Rosyjscy kontrolerzy z nowymi zarzutami spowodowania katastrofy smoleńskiej

Prokuratura sformułowała nowe zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów i trzeciej osoby przebywającej wówczas w wieży kontroli lotów – przypisano im przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym – poinformował zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

"Analiza materiału dowodowego (…) w oparciu o już zebrane dowody i nowo pozyskane w toku śledztwa pozwoliła prokuratorom na sformułowanie nowych zarzutów wobec kontrolerów lotu, obywateli Federacji Rosyjskiej, a także trzeciej osoby będącej wówczas w wierzy kontroli lotów" – podał Pasionek.

 

Przekazał, że przypisano im przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, którego konsekwencją była śmierć wielu osób.

 

Pasionek poinformował, że "sformułowany został wniosek i ekspediowany z prokuratury Krajowej wniosek o udzielenie pomocy prawnej przez władze Federacji Rosyjskiej, w którym postulowane jest postawienie kontrolerom zarzutów i by zostali przesłuchani z udziałem polskich prokuratorów".

 

Prokuratura przedstawia na konferencji prasowej informacje na temat stanu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. (PAP)

 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

DZIECI mówią szczerze o ŚWIĘTACH! ZOBACZ nasze świąteczne WIDEO!

Redakcja malydziennik

Zaczął się czas ostatecznego odliczania. Trzeba czuwać, żeby koniec świata nas nie zaskoczył

Redakcja malydziennik

Ten KSIĄDZ podbija polski INTERNET! Rapuje „CHWDP”! (WIDEO)

Adam Gaafar
Ładuję....