ARCHIWUM

Rosjanie łatwo Nord Streamu nie odpuszczą. Właśnie wyłożyli okrągłą sumę na lobbing w USA

Oprócz krajów Europy Centralnej wobec Nord Stream II Rosjanie próbują zniwelować dalszymi kontaktami. Postanowili nawet szerzyć o nim propagandę nawet w USA.

Według portalu biznesowego RBC, Gazprom przeznaczył blisko 1.000.000$ na lobbowanie na rzecz Nord Stream II w stolicy USA, Waszyngtonie. Wszystko dlatego, że zmienia się podejście Amerykanów do kraju Putina.

 

Po podpisaniu przez Donalda Trumpa ustawy zaostrzającej sankcje wobec Rosji, postanowiono lobbować przeciwko nim. I tak Nord Stream II, czyli szwajcarska firma, która jest oddziałem Gazpromu, wydała w Stanach Zjednoczonych co najmniej 880.000$. Pieniądze te zostały przeznaczone na popularyzację twierdzenia, że Nord Stream II będzie także przydatny dla Amerykanów.

 

Mają to być szczególnie "kwestie związane z USA, dotyczące rurociągu Nord Stream II, w tym wpływ potencjalnych sankcji finansowych na projekt".

 

Obecnie jednak starania lobbystów nie wydają się skuteczne, brak zapowiedzi dotyczących zelżenia sankcji.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

OSTRZEŻENIE! „Ci, którzy chcą być dobrymi muzułmanami wiedzą, że celem jest inwazja na Europę. Celem jest poddanie Europy i reszty świata prawu muzułmańskiemu”

Redakcja malydziennik

Tak będzie wyglądał Końcu Czasów i OSTATECZNA BITWA: "z więzienia swego szatan zostanie zwolniony"

Redakcja malydziennik

Polskie myśliwce nad Litwą! Realizują bardzo ważne zadanie, sprawdź!

Redakcja malydziennik
Ładuję....