ARCHIWUM

Rosja zniszczyła polską elitę pod Smoleńskiem. Prezydent Ukrainy nie ma wątpliwości

Prezydent Ukrainy podczas wizyty w Warszawie zasugerował, że Rosja chciała zniszczyć polskie elity doprowadzając do tragedii w Smoleńsku.

O zagrożeniach dla wolności i rosyjskiej propagandzie, kierowanej także do Polski, mówił prezydent Petro Poroszenko w Belwederze podczas piątkowej konferencji Forum Przywództwa. Prezydent Ukrainy nawiązał także do katastrofy smoleńskiej.

 

Mówiąc o zagrożeniach dla wolności, Poroszenko powiedział m.in.: "Dziękuję państwu, że w tej trudnej chwili państwo są przy nas, z nami. Dziękuję, że wasze serca i wasze dusze są z nami".

 

"Bo przecież doskonale wiecie" – kontynuował ukraiński prezydent – "jak strasznym jest to, gdy twoja wolność jest niszczona, gdy twoja wolność jest zagrożona, kiedy kto inny decyduje o tobie albo gdy ktoś dąży do zniszczenia elity, tak jak to się stało w niebie, w przestworzach nad Smoleńskiem" – zaznaczył.

 

"Wiem, że państwo o tym pamiętają, bo państwo nie mają prawa o tym zapomnieć. Wiem, że państwo nie handlują wolnością swoją, wolnością innych, państwo się tym nie targują” – dodał.

 

W swoim wystąpieniu Poroszenko przekonywał też: „Nie można wątpić we własną zdolność do zwycięstwa, bo zwycięstwo tkwi również w naszych umysłach. I my koniecznie zwyciężymy, bo wiemy, jaka jest prawda. A prawdy z nimi nie ma, bo z nami jest Bóg, a z nimi Boga nie ma".

 

Ukraiński prezydent wyraził też krytyczną ocenę działań Rosji wobec Ukrainy, ale też i Polski, nazywając je wprost – "propagandą".

 

"Jestem szczęśliwy z tego powodu, że propaganda rosyjska nie zamgliła umysłów polskich i nie doprowadziła do zamglenia sumienia polskiego. Bo przecież olbrzymie pieniądze są kierowane na to, by prowadzić działalność propagandową w Polsce. Oczywiście to doprowadza do niszczenia miejsca pochowku Ukraińców, są inicjowane prowokacje, takich działań jest sporo, a jeszcze więcej na Ukrainie" – powiedział Poroszenko podkreślając przy tym, że "nasze narody są bardzo mądre, bo my nie przyzwalamy im wpłynąć na nasze umysły”.

 

W piątkowej konferencji w ramach cyklu Forum Przywództwa pt. „Polska-Ukraina. Partnerstwo w praktyce. 25-lecie uznania niepodległości Ukrainy przez Polskę” wzięli udział prezydenci Polski i Ukrainy.

 

Słabość zawsze kusi wrogów; gwarancją niepodległości jest sprawny i efektywny aparat państwowy – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

Jak podkreślał, niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze. „Słabość zawsze kusi wrogów. Dzieje państw i społeczeństw potwierdzają tę prawdę. Gwarancją niepodległości jest zatem sprawny i efektywny aparat państwowy” – powiedział Duda.

 

Zauważył, że nie istnieje żadna międzynarodowa organizacja, pakty, traktaty, które mogłyby państwo w tym zadaniu zastąpić. „Transparentna i skuteczna administracja, stabilna gospodarka, szczelny system podatkowy, uczciwy, bliski obywatelowi samorząd terytorialny, to instrumenty, które budują zaufanie społeczeństwa do państwa, umacniając tym jego niepodległość” – mówił m.in. polski prezydent.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Mentalna obrona komunizmu trwa

Redakcja malydziennik

Rosja na skraju bankructwa! Putin wykonuje desperacki krok… To nie wróży nic dobrego!

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE świadectwo nawrócenia … szofera Arafata!

Redakcja malydziennik
Ładuję....