ARCHIWUM

Rosja szykuje się na wojnę? Ogromne zgrupowanie sprzętu i ludzi nieopodal Polski!

Już w 2017 roku Rosja przerzuci na terytorium Białorusi ogromną liczbę żołnierzy oraz sprzętu. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zapewnia wprawdzie, że to tylko kwestia ćwiczeń, ale białoruscy opozycjoniści są innego zdania.

Taką informację podał portal Defence24.pl. Rosyjskie ministerstwo obrony rozpisało przetarg na usługi międzynarodowego militarnego transportu kolejowego. Jak co roku zresztą. Chodzi o przewóz sprzętu i materiałów wojskowych na specjalnych platformach kolejowych. 

 

 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2015 r. kontrakt na transport kolejowy do Białorusi opiewał na 125 wagonów, a w 2016 roku na 50 wagonów. Jednak przetarg na 2017 rok jest zaskakujący – chodzi o usługę transportową w wymiarze 4126 wagonów. To pond 80 razy więcej niż w roku bieżącym! 

 

 

MON Rosji twierdzi, że to wszystko w związku z mającymi odbyć się w 2017 roku białorusko-rosyjskimi manewrami „Zapad-2017”. Jednak opozycjoniści na Białorusi uważają, że może chodzić o coś więcej. 

 

 

Ich zdaniem, celem ogromnych transportów może być rozlokowanie na stałe na terytorium Białorusi rosyjskich jednostek wojskowych. Alarmują również, że mogą to być nie tylko przygotowania do przejęcia militarnej kontroli nad terytorium kraju, ale i agresji na terytorium Ukrainy, krajów bałtyckich, a nawet Polski.

 

Bsz/Defence24.pl/Niezależna.pl

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Macron żyje w równoległej rzeczywistości. Zobacz, co wygaduje na temat POLSKI

Redakcja malydziennik

ŚWIETNA WIADOMOŚĆ! Siostra Łucja coraz bliżej świętości!

Redakcja malydziennik

Wiemy, o rząd chce zrobić z naszymi emeryturami

Redakcja malydziennik
Ładuję....