POLITYKA

Rosja nie ujawniła wszystkich danych na temat Zapad 17. Czy to przygotowania do wojny?

Szef Komitetu Wojskowego NATO, generał Petr Pavel, uważa, że tak! Wg niego manewry mogą być uważane za "poważne przygotowanie do wielkiej wojny".

Gen. Pavel podkreśla, że NATO stara się utrzymywać komunikację z rosyjskim sztabem, aby uniknąć konfliktu. Podkreśla także, że Rosjanie nie byli transparentni w swoich działaniach związanych z organizacją manewrów.

 

Według NATO we wspólne manewry białorusko-rosyjskie zaangażowanych jest od 70.000 do nawet 100.000 osób. Przypomnijmy, że zadeklarowano uczestnictwo niespełna 13.000 osób. Manewry obserwowane będą przez przedstawicieli Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji i Norwegii z Mińska.

 

Manewry Zapad 17 trwają od 14 do 20 września na terenie Białorusi i obwodu kaliningradzkiego. Aktywna faza ćwiczeń trwa od dziś do wtorku.

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

"Narzędzia do upilnowania granic są, tylko Europa jest rządzona przez eunuchów”. Michalkiewicz krótko i na temat o kryzysie w Londynie!

Prezydent Duda serdecznie pogratulował Trumpowi zwycięstwa. "Więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa"

Redakcja malydziennik

Węgrzy domagają się zatrzymania imigracji! Tamtejszy MSZ bardzo mocno o zamachu w Londynie: "jest jasne, że chcą zmieść z powierzchni ziemi naszą chrześcijańską wiarę i kulturę"

Redakcja malydziennik
Ładuję....