POLITYKA

Rosja na skraju bankructwa! Putin wykonuje desperacki krok… To nie wróży nic dobrego!

Rosyjski rząd sięga po rezerwy finansowe – poinformowała, w wywiadzie dla magazynu „Ogoniok” przewodnicząca Izby Społecznej Tatiana Golikowa.

Jednocześnie ostrzega, że środki zgromadzone na kontach Funduszu Rezerw skończą się w 2017 roku. Wtedy władze zmuszone będą korzystać z pieniędzy Narodowego Funduszu Dobrobytu.

Oba fundusze powstały w 2008 roku. Pierwszy jest integralną częścią budżetu, natomiast drugi wsparciem dla krajowego systemu emerytalnego. Na każdym z nich, jeszcze rok temu było około 74 miliardów dolarów. Ekonomista Oleg Grigoriew, w rozmowie z agencją TASS przewiduje, że gdy środki z Funduszu Rezerw zostaną wykorzystane, rząd sięgnie do pieniędzy przeznaczonych na projekty długoterminowe.

Pieniądze zgromadzone na kontach Narodowego Funduszu Dobrobytu nie są przeznaczone na łatanie dziur budżetowych. Miały one zabezpieczać wypłatę emerytur, gdy Rosję dotknie kryzys związany ze zmniejszeniem liczby osób pracujących.

Rosja boryka się z ogromnymi problemami związanymi ze spadkiem cen ropy na giełdach światowych, dodatkowo wykańczają rosyjską gospodarkę wciąż utrzymujące się sankcje.
 
Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Orban ofiaruje azyl ofiarom… Ten facet jest rewelacyjny!!!

Redakcja malydziennik

Trump: Szanuję Putina… Dziennikarz: To zabójca. Trump zaskakuje odpowiedzią. ZOBACZ!

Do 10 lat więzienia za reprywatyzację w Warszawie. Sprawdź, czy wśród 8 oskarżonych osób jest…

Ładuję....