ARCHIWUM

Rosja już chwali Trumpa!

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział we wtorek, że stanowisko prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczące priorytetowego znaczenia walki z terroryzmem przynosi pozytywne rezultaty, jeśli chodzi o warunki tworzenia wspólnego "frontu antyterrorystycznego".

Trump wyraża "twarde stanowisko" w sprawie "priorytetowego dla USA na arenie międzynarodowej znaczenia walki z terroryzmem, zwłaszcza z Państwem Islamskim" – podkreślił Ławrow w wywiadzie dla agencji TASS. Stanowisko to – kontynuował – "wywiera owocny wpływ na ogólną sytuację formowania wspólnego frontu antyterrorystycznego. Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył, że o tworzenie takiego wspólnego frontu apelował w 2015 roku prezydent Władimir Putin.

 

Ławrow powiedział, że administracja Trumpa "już w pierwszych dniach swojej pracy w Białym Domu zdecydowała się na konkretne, nawet jeśli na razie jednorazowe" działanie dotyczące walki z Państwem Islamskim. Chodzi o dostarczenie 22 stycznia zeszłego roku współrzędnych bojowników w prowincji Aleppo. Ławrow, który zarzucał administracji poprzedniego prezydenta USA Baracka Obamy, iż nie dotrzymywała ustaleń ws. koordynacji działań w Syrii, podkreślił, że decyzja nowej ekipy w Białym Domu "charakteryzuje poprzednią, jak i obecną administrację".

 

"Obecna administracja USA jest moim zdaniem znacznie mniej zideologizowana i bardziej nastawiona na konkretny rezultat" – mówił Ławrow. Wyraził przekonanie, że efekt prowadzonej przez USA walki z terroryzmem będzie "przy takim podejściu o wiele bardziej ważny i znaczący" niż osiągnięcia Obamy.

 

Szef MSZ Rosji powiedział, że Moskwa kontaktuje się "z tymi ludźmi, którzy już zostali mianowani" w administracji Trumpa. "Oczekujemy, że gdy tylko zakończą oni procesy formowania odpowiednich wydziałów związanych z polityką zagraniczną we wszystkich organach władzy, będziemy mogli rozpocząć zwykły dialog" – dodał Ławrow.

 

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dziś włącz serwisy informacyjne i zobacz, kto jest kłamcą smoleńskim na własne oczy!

Redakcja malydziennik

Sukces rządu Beaty Szydło! Coraz więcej Polaków go popiera

Redakcja malydziennik

Tajna BROŃ Putina! Amerykanie przyznają, że są bezradni

Redakcja malydziennik
Ładuję....