ARCHIWUM

Rocznik 2003/2004 będzie w szkole do wieczora. Wszystko dlatego że…

W tym roku odbył się zarówno egzamin gimnazjalny klas 3 dla rocznika 2003 oraz egzamin ósmoklasisty dla rocznika 2004, który zgodnie z reformą chodził do szkoły podstawowej 8 lat, a teraz uda się razem ze starszym rocznikiem do liceum, technikum albo szkoły zawodowej. Warto się zastanowić, jak wpłynie to na ich plan dnia w szkole…

 

Najbardziej rozsądnym sposobem na pomieszczenie dwóch roczników w szkołach, gdzie ledwie mieścił się jeden rocznik, jest rozłożenie planu zajęć na dwie części- ranną i popołudniową. Wstępnie mówi się o nauce do godz. 19.00 w liceach i nauce do godz. 20.00 w przypadku szkół zawodowych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek o kobietach: „Nie są od zmywania naczyń”

 

Jeśli nie zastosuje się tego rozwiązania, to będzie trzeba dobudować dodatkowe pomieszczenia lub dostosować dotychczasowe sale, które nie były przeznaczone do celów dydaktycznych. Ten sposób będzie wymagał więcej pieniędzy, a także większej kadry nauczycieli, którzy będą musieli poświęcić uwagę 727 tysiącom uczniów.

Komentarze

Zobacz także

SPODZIEWAŁBYŚ się? To powiedział Franciszek! "Chrześcijanin zwłaszcza wśród problemów powinien mówić…

Redakcja malydziennik

Komunia dla wszystkich! Czy kardynał Kasper zapowiada kolejną „reformę” i dopuszczenie protestantów do katolickiej Eucharystii?

Redakcja malydziennik

Kobiety lepiej znają się na ekonomii, niż teoretycy ekonomiści. Minister Rafalska miażdży kretynizm nierzetelnych ekspertów

Redakcja malydziennik
Ładuję....