CYWILIZACJA HISTORIA

Robią sobie selfie z Hitlerem! Żydzi są wściekli!

Roześmiane dzieciaki strzelają sobie selfie z postacią Adolfa Hitlera. Niemiecki zbrodniarz z wosku stoi na tle olbrzymiej fototapety przedstawiającej bramę do obozu Auschwitz-Birkenau. Gdzie takie rzeczy? W indonezyjskim muzeum, w mieście Yogyakarta. Miasto słynie z najlepszych w kraju uniwersytetów, wielu instytucji kulturalnych oraz siedziby sułtanatu.

Woskowa figura Adolfa Hitlera stoi na środku ekspozycji na tle ogromnej fototapety przedstawiającej bramę obozu Auschwitz z napisem "Arbeit macht frei". Po jednej strony postaci Hitlera stoi figura Dartha Vadera, a na wprost obecny prezydent Indonezji Joko Widodo.

 

Human Rights Watch określiła wystawę jako "chorą", a Centrum Simona Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles zażądało natychmiastowego usunięcia obraźliwej instalacji.

 

Wszystko tam jest niewłaściwie, trudno nawet znaleźć odpowiednie słowa, żeby to opisać. Jestem zdegustowany. To kpina z ofiar, które weszły przez tę bramę do obozu i nigdy już z niego nie wyszły – skomentował rabin Abraham Cooper, związany z Centrum Wiesenthala. Żydzi są oburzeni, że ktoś wykorzystuje wizerunek Hitlera i Holokaustu do rozrywki i dla zarobku.

 

Nazizm i jego symbole cieszą się dużym zainteresowaniem w Indonezji, kraju zamieszkiwanego głównie przez muzułmanów. 

 

Marketingowiec muzeum przyznał, że zdaje sobie sprawę, że Hitleryzm pochłonął miliony ofiar. Bronił jednak figury woskowej, która – jak stwierdza – jest "faworytem odwiedzających, którzy lubią robić sobie z nią selfie". Nikt z odwiedzających naszą wystawę się nie skarży. Większość dobrze się bawi– stwierdził manager wystawy.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Już wkrótce: Chcesz wziąć rozwód? Wystarczy, że wciśniesz "enter"!

Redakcja malydziennik

Tupolewy uziemione. Ciekawe dlaczego po katastrofie polskiego Tu 154 takiej decyzji nie było?

Redakcja malydziennik

Francja boi się islamskich terrorystów. Zaczyna się wielkie grodzenie?

Ładuję....