WYDARZENIA

Rewolucja w Libanie! KOBIETY mówią nie prawu poślubiania zgwałconej kobiety!

Kobiety z krajów Bliskiego Wschodu walczą o swoje prawa. W wielu krajach, gdzie panuje islam, istnieje jeszcze prawo, które zapewnia nietykalność i brak odpowiedzialności karnej dla mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtu i biorą sobie za żony swoje ofiary. Ożenek z punktu widzenia tradycji i prawa zmazuje ich winę. To rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla gwałciciela, ale i dla rodziny kobiety czy dziewczyny, która unika w ten sposób skandalu i utraty honoru, gdyż w według panujących zasad kobieta wychodząca z mąż powinna być czysta.

W ten sposób prawo zapewnia spokój wszystkim, tylko nie ofierze. Bardzo często kobiety boją się oskarżyć swoich oprawców, lub są od tego pomysłu odwiedzione przez rodziny. Gwałt jest tematem tabu, wszystko odbywa się po cichu, kosztem cierpienia kobiety. Rodzina dogaduje się z gwałcicielem i sprawa wydaje się załatwiona.

 

W rzeczywistości niejednokrotnie zdarza się, że kobieta, która poślubiła gwałciciela, do końca życia musi znosić przemoc fizyczną z jego strony. Po pewnym czasie, prawo zezwala na rozwód, jednak i ten nie zawsze chroni kobiety. Bywa nawet, że oprawcy przychodzą do byłych żon i mordują je.

 

Walczące o swoje prawa kobiety powiedziały w końcu dość, odwiecznemu prawu. W Bejrucie, stolicy Libanu pojawiły się bilbordy, na których widnieje kobieta w skrwawionej i podartej sukni ślubnej, obok zdjęcia widnieje napis „biała suknia nie zakryje gwałtu”. Wiosną tego roku bejrucka grupa walcząca o prawa człowieka, rozwiesiła podobne splamione suknie wzdłuż znanej i uczęszczanej nadmorskiej promenady. Prowokacyjne i szokujące kampanie informacyjne, mają wywołać naciski na rząd, aby zmienił prawo. Kobiety walczą o kary dla gwałcicieli i uchylenie prawa do unikania odpowiedzialności karnej w zamian za poślubienie swojej ofiary.

 

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Nieszczepione dzieci BĘDĄ ZDROWSZE niż te szczepione. ZOBACZ RAPORT!

Adam Gaafar

PILNE! Tragedia nad polskim morzem! Nie żyje…

Adam Gaafar

Robimy zrzutkę chusteczek dla zwolenniczek aborcji. Ponoć są…

Redakcja malydziennik
Ładuję....