Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to okres nie tylko sklepowego zabiegania ale przede wszystkim refleksji, rodzinnych spotkań i odbudowania nadziei.
To okres poświęcony odnowie duchowej przez modlitwę oraz spowiedź.O znaczeniu rekolekcji w atmosferze głębokiego wyciszenia przypomniał Benedykt XVI, mówiąc: „W naszej epoce coraz silniejszy jest wpływ sekularyzmu, a z drugiej strony powszechnie odczuwa się potrzebę spotkania z Bogiem. Oby więc nie zabrakło dziś możliwości dawania miejsca intensywnemu słuchaniu Słowa w ciszy i modlitwie. Bardzo odpowiednimi miejscami dla takiego doświadczenia duchowego są zwłaszcza domy rekolekcyjne. W tym celu trzeba je wspierać materialnie i zapewniać im odpowiedni personel”.
Zapraszamy na wyjątkowe, bo zorganizowane w internecie rekolekcje adwentowe. Ich organizatorem jest Profeto.pl . Poniżej znajdziecie Państwo 4 część Rekolekcji Adwentowych.