POLITYKA

Rekin odgryzł jej rękę. Ona się nie załamała: ”Bóg może naprawdę przemienić ból w piękno”.

Zawodowa surferka Bethany Hamilton to naprawdę niezwykła kobieta. Jako nastolatka została zaatakowana przez rekina, który odgryzł jej rękę. Kobieta się nie załamała, szybko wróciła do sportu i odnosi w nim sukcesy.

"Dzisiaj jestem wdzięczna, że ​​żyję, oglądam się za siebie i niczego nie chciałabym zmieniać w moim życiu. Bóg może naprawdę przemienić ból w piękno, możemy przetrwać ciężki czas, bo po nim przyjdzie szczęśliwy dzień” – napisała. 

 

Bethany i jej mąż Adam oczekują narodzin drugiego dziecka. "Adam i ja jesteśmy tak bardzo podekscytowani! Podobnie jak nasz syn Tobiasz, który codziennie całuje mój brzuch. Jesteśmy wdzięczni, że nasza rodzina się powiększy. To ogromna radość. Stawanie się rodzicami z Tobiaszem było tak piękną podróżą, kochamy radość, a także wyzwania, które wnosi do naszego życia, on z pewnością gotowy jest już na rodzeństwo” . 

 

31 października 2003 roku Bethany Hamilton poszła wczesnym rankiem z przyjaciółką i jej rodziną posurfować przy plaży Tunnels Beach. Gdy leżała i odpoczywała na desce, zaatakował ją rekin (żarłacz tygrysi) i odgryzł lewe ramię. Straciła niemal 60% krwi. Po skomplikowanej operacji spędziła tydzień w szpitalu. Wypadek spowodował u niej początkowo traumę, z której jednak wyszła i postanowiła kontynuować treningi. Deska na której doszło do wypadku, została przekazana Muzeum Surfingu w Kalifornii.

 

Po zaledwie trzech miesiącach od wypadku, Bethany Hamilton powróciła do sportu. Do dziś Bethany bierze udział w zawodach surfingowych. W 2014 roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie Surf ‚n’ Sea Pipeline Women’s Pro, organizowanym w Stanach Zjednoczonych. W 2016 roku natomiast była trzecia podczas zawodów Fiji Women’s Pro, pokonując Nikki Van Dijk w ćwierćfinale mistrzostw.

 

Źródło: hellochristian.com/Mały Dziennik, Wikipedia

Komentarze

Zobacz także

„Zostałam zgwalcona, wszędzie słyszałam aborcja, aborcja, aborcja. Urodziłam. Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie”

Redakcja malydziennik

Niemcy znów przegięli. Tym razem Polskę nazwali…

UWAGA! KONIECZNIE ZOBACZ jakie zagrożenie niesie ze sobą … kleszcz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....