WYDARZENIA

Redefinicja małżeństwa nie oznacza redefinicji rodzicielstwa

Akty urodzenia muszą być powiązane z biologicznym, a nie ideologicznym rozumieniem rodzicielstwa. Taką decyzję – chwała Bogu – podjął Sąd Najwyższy stanu Arkansas.

Wyrok dotyczył danych rodziców, które mają być wpisywane do aktów urodzenia. Homo-ideolodzy domagali się, by w dokumenty wpisywać dane pary homoseksualnej, która dziecko sobie sprawiła (często kupiła), jednak sąd uznał, że nie ma ku temu powodów. – Nie jest sprzeczne z ochroną równości uznanie rzeczywistości biologicznej – uznał Sąd Najwyższy.

 

Proces, który rozstrzygnął Sąd Najwyższy Arkansas wniosły trzy pary lesbijskie. Część z nich miała dzieci od anonimowych dawców spermy, inne poczęły inaczej. Istotne dla nich było to, żeby obie panie były wpisane w akt urodzenia. Na to jednak nie zgodził się sąd, podkreślając, że w dokumentach muszą być wpisane dane ojca i matki dziecka. Identyfikacja obojga rodziców jest z punktu widzenia państwa istotną wartością, bowiem pozwala śledzić trendy zdrowotne i gromadzić informacje genetyczne do celów zdrowotnych. Odmienną opinię wyraził tylko jeden sędzia Paul Danielson, który uznał ten wyrok za w sposób oczywisty błędny.

 

Nie jest jednak jasne, czy wyrok ten się utrzyma. Sąd Najwyższy USA uznał bowiem w wyroku uznającym tzw. małżeństwa osób tej samej płci, że w przypadku aktów urodzenia powinny być wpisywane dane homoseksualnej pary, i to nawet jeśli nie ma ona najmniejszych biologicznych relacji z dzieckiem. 

 

Dyskusja ta, istotna prawnie, uświadamia, że uznanie tzw. małżeństw homoseksualnych nie tylko całkowicie niszczy tradycyjne rozumienie małżeństwa i rodziny, ale także rodzicielstwa, relacji biologicznych itd. To otwarcie puszki Pandory, która może zdestruować całe społeczeństwo.

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Oto jak można perfekcyjnie ukarać hejtera! Zobacz co zrobił znany kulturysta!

Redakcja malydziennik

Tylko one przeżyją uderzenie asteroidy! Człowiek jest bez szans

Redakcja malydziennik

UWAGA! IMiGW ostrzega przed pogodowym armagedonem. Zobacz co się stanie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....