CYWILIZACJA

Razem przeszli przez życie. Razem czekają na śmierć. Historia prawdziwej miłości aż po grób

Nawet śmierć nas nie rozdzieli. Beatrice i Bert Whiteheadowie ostatnie dni swojego życia, dzięki genialnemu pomysłowi personelu szpitala, mogą spędzić razem, trzymając się za ręce.

U 87-letniej Beatrice Whitehead sześć lat temu lekarze zdiagnozowali raka kości. Jej stan jest już na tyle poważny, że od czterech tygodni przebywa w szpitalu. Do tej samej placówki trafił także jej 90-letni mąż, u którego w płucach zaczęła zbierać się woda. Córka pary uważa jednak, że to nie był jedyny powód: „Odkąd mama trafiła do szpitala, tata coraz bardziej podupadał na zdrowiu. Po prostu nie potrafił bez niej żyć”.

 

Małżonkowie przeżyli razem 67 lat. Kiedy pielęgniarki i lekarze się o tym dowiedzieli, zrobili nieprawdopodobną rzecz. Ustalili łóżka swoich pacjentów tak, by mogli trzymać się za ręce. Córka pary nie znajduje słów, by podziękować za ten gest. „Dzięki temu łatwiej nam się opiekować rodzicami. A poza tym oni muszą być po prostu razem” – mówi córka.

 

Whiteheadowie spotkali się po raz pierwszy, gdy Beatrice miała 15 lat, a Bert 17. Pobrali się w 1950 roku, doczekali się czworga dzieci i gromadki wnuków i prawnuków. Beatrice pracowała jako krawcowa, a Bert był kierowcą. Ich ogromną pasją był taniec. „Byli razem od zawsze i wszyscy mieliśmy cudowne życie. W lepszej rodzinie nie mogłam się urodzić” – mówi córka Suzanne.

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

W tym roku Walentynek nie będzie!

Redakcja malydziennik

Syryjczyk MIAŻDŻY europejskiego rządy! Bardzo mocny głos o imigrantach: "naszym podstawowym zadaniem jest…"

Polacy w coraz większym stopniu chcą likwidacji „wyjątków aborcyjnych”

Redakcja malydziennik
Ładuję....