WYDARZENIA

Ratować czy pozwolić na śmierć? Pielęgniarki nie chcą asystować przy późnych aborcjach

Pielęgniarki z Birmingham Women’s Hospital obawiają się asystowania przy późnych aborcjach. Nie są przygotowane do tego pod względem emocjonalnym – wynika z opublikowanego właśnie raportu.

Pielęgniarki wyraziły zaniepokojenie, że nie zostały przygotowane w żaden sposób do tego, by radzić sobie z emocjonalnymi skutkami asystowania przy późnych aborcjach. Ich zdaniem brakuje odpowiednich szkoleń, gdzie mogłyby się nauczyć, jak zminimalizować psychiczne skutki związane z aborcją.

 

Podnosiły one także problem, w jaki sposób uzyskać zgodę na „usługę terminacji ciąży” w przypadku dorosłych osób niepełnosprawnych umysłowo.

 

Inny problem, z którym na co dzień stykają się pielęgniarki na tym oddziale, to tak zwane żywe urodzenia w wyniku aborcji. Ich zdaniem nie ma jasnych wytycznych, co należy robić w sytuacji, kiedy noworodek wykazuje czynności życiowe, mimo przeprowadzonej aborcji. Nie jest opracowany żaden plan ratunkowy, brakuje konkretnych wskazówek, jakie działania w takiej sytuacji należałoby podjąć, jeśli dziecko jest żywe.

 

Rozwiązaniem takiej sytuacji byłoby zdelegalizowanie aborcji. Wówczas podobnych dylematów nie trzeba by rozstrzygać. Nie trzeba by też organizować szkoleń, jak sobie radzić z taką traumą. Bo że aborcja odciska także swoje piętno na personelu medycznym nie ulega żadnej wątpliwości.

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Zwyrodnialcy znów znęcali się nad dzieckiem! Dziewczynka walczy o życie

Wstęp tylko NAGO! Ta restauracja to marzenie ZBOCZEŃCÓW!

Redakcja malydziennik

W Niemczech rozgorzała wielka dyskusja na temat zakazu noszenia chust muzułmańskich w szkołach

Redakcja malydziennik
Ładuję....