WYDARZENIA

Raport nie pozostawia złudzeń: to najbiedniejsi dają najwięcej na walkę ze zmianami klimatu!

CE Delft sporządził raport na temat zmian klimatu pod kątem wkładu finansowego. Wyniki ich badań potwierdzają, że bogaci uciekają od płacenia składek na walkę z globalnym ociepleniem. W Holandii największe koszty ponoszą najbiedniejsi.

Najbiedniejsze domostwa w Holandii płacą proporcjonalnie więcej, niż te najbogatsze. Ich składka na walkę ze zmianami klimatu wynosi 5% dochodu, podczas gdy najbogatsi tylko 1,5%. Według traktatu paryskiego wzrost temperatury nie może być wyższy niż 2%.

 

W Holandii średnie koszty opłaty klimatycznej rocznie wynoszą dla najbogatszych 10% mieszkańców – 1334€, a najbiedniejsze 10% ludności – 372€. Pozostali płacą średnio 633€. 75% tych kosztów wkalkulowanych jest w podatki od paliw i elektryczności.

 

Ponadto rząd wspiera inicjatywy proekologiczne, ale pieniądze przez niego dysponowane trafiają głównie do najbogatszych. Najwięcej pieniędzy na walkę z globalnym ociepleniem otrzymują jednak przedsiębiorstwa.

 

Wg naukowców, sytuacja będzie w dalszymc ciągu dążyć do jeszcze większego rozwarstwienia – biedniejsi będą płacić jeszcze więcej. Autorzy raportu proponują, aby rząd dał gorzej sytuowanym zniżki na energię, co ma na celu zbilansowanie nakładów na walkę ze zmianą klimatu.

Źródło: dutchnews.nl

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Katastrofa w Wielkopolsce! W ogniu stanęły…

Adam Gaafar

Wezwał policję, bo zaatakowało go stado jaszczurek. Na miejscu okazało się, że…

Adam Gaafar

MASAKRA! Syberyjski tygrys rzucił się na swoją opiekunkę w ZOO

Redakcja malydziennik
Ładuję....