POLITYKA

Rak pustoszy jego mózg! 90 proc. dzieci z tym nowotworem umiera w ciągu 18 miesięcy

U trzyletniego Oskara lekarze zdiagnozowali właśnie bardzo agresywnego guza mózgu, który – jak się okazało – jest nieopercyjny. Mama chłopca zapowiada, że rodzina się nie podda i będą walczyć o życie dla chłopca.

Mama Oscara to znana w Wielkiej Brytanii blogerka. Yavanna Keog prowadzi popularny blog na temat urody Makeupmonster. To tam właśnie poinformowała o chorobie dziecka:  "Nasze stare życie rodzinne dosłownie zniknęło z dnia na dzień. Każdą chwilę oddajemy Oscarowi – rozpieszczamy go, przytulamy i planujemy, co możemy dla niego zrobić.  To niesamowicie przerażający czas, ale jesteśmy zdecydowani zrobić wszystko, co możemy."

 

"Istnieje mniej niż 1% szansy na przeżycie, a 90% zdiagnozowanych dzieci z tym rodzajem nowotworu umiera w ciągu 18 miesięcy od diagnozy. Biopsja wykazała, że ​​rak u Oscara jest bardzo agresywny, jego rokowania nie są dobre.

 

Oscar rozpocznie leczenie w tym tygodniu, jego celem będzie zmiejszenie guza. Jego skutki uboczne to ogromne osłabienie i utrata włosów: "Na szczęście Oskar jest na tyle mały, że nie ma pojęcia o swojej diagnozie, chociaż oczywiście musiał walczyć z efektami ubocznymi i być otoczony lekarzami i pielęgniarkami, których nie lubił" – przyznaje jego mama.

 

„Czekamy na czas, w którym guz się zmniejszy. Oscar czuje się dobrze, a my staramy się w pełni wykorzystać każdy danym dam dzień”. 

 

Początkowo objawy, jakie rodzice zauważyli u chłopca nie wyglądały groźnie i nie budziły ich niepokoju. Dziś mama chłopca apeluje, by być czujnym: „Ważne jest, aby zwracać uwagę na bóle głowy, wymioty lub nudności (zwłaszcza gdy występują rano), osłabienie, problemy z poruszaniem gałek ocznych (Oscar nie mógł całkowicie zamknąć lewego oka), trudności z równowagą i koordynacją oraz nagłe problemy ze słuchem”. 

 

Rodzice zbierają teraz pieniądze na terapię, która mogłaby przedużyć życie ich syna. 

 

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Szwed wpadł do polskiego szpitala i zaczął okładać ludzi kluczem do … kół!

Redakcja malydziennik

Schultz przyznaje: UE ma bat na skrajną prawicę!

Redakcja malydziennik

Dziś nie potrzeba czołgów, by zaatakować inny kraj! ZOBACZ czym można zaatakować!

Redakcja malydziennik
Ładuję....