WYDARZENIA

Raj dla zboczeńców w szwedzkiej łaźni. Czemu tylko raz w miesiącu?

Łaźnia publiczna znajdująca się w szwedzkim Malmoe od 2018 roku przez jeden dzień w miesiącu będzie umożliwiać klientom korzystanie z możliwości kąpania się nago bez oddzielania kobiet od mężczyzn, a także swobodne decydowanie o tym, czy korzystać z szatni damskiej czy męskiej.

Od lat 30. łaźnia, znajdująca się w dzielnicy Ribersborg, umożliwia korzystającym z niej kąpanie się bez żadnego okrycia ciała – przy czym kobiety i mężczyźni korzystają z osobnych pomieszczeń.

 

To ostatnie ma się jednak częściowo zmienić – rada miasta zdecydowała bowiem, że przez jeden dzień w miesiącu łaźnia powinna być koedukacyjna.

 

To odpowiedź na postulat radnej Partii Lewicy Hanny Thomé i przedstawicielki Inicjatywy Feministycznej Lindy Hiltmann, które uznały, że obecne regulacje zniechęcają do korzystania z łaźni osoby transpłciowe.

 

W związku z tym od 2018 roku firma, która będzie prowadzić łaźnię, będzie musiała wybranego dnia miesiąca zapewnić klientom swobodę w wyborze szatni, z której będą korzystać, a także umożliwić damsko-męskie kąpiele w strojach Adama i Ewy.

 

Dyrektor departamentu odpowiedzialnego za łaźnie publiczne, Johan Hermansson podkreślił, że rada miasta będzie wymagać od firmy prowadzącej łaźnię, by ta zadbała o zatrudnienie "personelu mającego odpowiedni poziom wiedzy" w związku ze zmianą zasad jej funkcjonowania.

 

– Łaźnia w Ribersborg jest ważną częścią Malmoe. To bardzo ważne, by nie zamykać jej drzwi przed osobami, które nie identyfikują się jednoznacznie płciowo – wyjaśniła radna Thomé.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Ojciec Gużyński przekracza kolejne granice. To JUŻ NAPRAWDĘ PRZESADA!

Redakcja malydziennik

Jedz owoce TEGO drzewa, a schudniesz! Nie tylko są syte, ale także działają na mózg

Redakcja malydziennik

W tej piosence jest SZATAN

Redakcja malydziennik
Ładuję....