RELIGIA

Radość Kościoła na Łotwie: Powstało nowe seminarium w Rydze!

Formację kandydatów do kapłaństwa na Łotwie czeka pewna nowość. W Rydze powstanie misyjne seminarium „Redemptoris Mater”, związane z Drogą Neokatechumenalną. Informację podano oficjalnie 2 października przy okazji inauguracji roku akademickiego.

Jak co roku w okolicach liturgicznego wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki ryskiego seminarium duchownego, odbyła się uroczystość, która zgromadziła duchowieństwo z całej Łotwy, w tym wszystkich biskupów. Tradycyjnie przyjechał też nuncjusz apostolski w krajach bałtyckich abp Pedro López Quintana.

 

Podana przez abp. Zbigniewa Stankiewicza informacja o utworzeniu międzynarodowego neokatechumenalnego ośrodka formacyjnego dla kandydatów do kapłaństwa została powitana z radością, biorąc pod uwagę kryzys powołań na Łotwie. W tym roku kleryków w nowym seminarium „Redemptoris Mater” będzie czterech, w tym jeden z Polski. Pierwszy, Federico z Argentyny, już dotarł do Rygi i został powitany aplauzem przez wiernych. Optymizm budzi też pewne ożywienie powołaniowe na samej Łotwie.

 

W tym roku progi ryskiego seminarium duchownego przekroczyło pięciu nowych alumnów, czyli pięć razy więcej niż rok wcześniej. Aplauz wzbudziła ponadto informacja, że abp Stankiewicz został przewodniczącym nowoutworzonej w ramach Rady Konferencji Biskupich Europy Komisji ds. Ewangelizacji.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy kara śmierci powinna obowiązywać?

Redakcja malydziennik

TEN ŚWIĘTY uważał muzułmanów za… chrześcijan. Nazywał islam…

Adam Gaafar

Niezwykłe objawienie. Jezus ukazuje się małej dziewczynce i mówi: Wierz we mnie i nigdy ode mnie się nie odłącz”

Redakcja malydziennik
Ładuję....