POLITYKA

Rada Etyki Mediów: Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji

„Redaktor Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji, która stanowi jedną z podstawowych zasad etyki dziennikarskiej zapisanych w Karcie Etycznej Mediów” – stwierdziła Rada Etyki Mediów. Chodzi o jej wpis na Twitterze o senatorze Marku Borowskim.

Rada Etyki Mediów w wydanym komunikacie stwierdziła, że Ogórek "złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia, wytykając senatorowi Markowi Borowskiemu, w utrzymanym w antysemickiej retoryce wpisie na forum społecznościowym, rzekomą zmianę nazwiska na polsko brzmiące".

 

"Zasada szacunku i tolerancji stanowi jedną z podstawowych zasad etyki dziennikarskiej zapisanych w Karcie Etycznej Mediów. Naruszenie jej ma miejsce także wtedy, kiedy nie następuje bezpośrednio w dziennikarskiej publikacji: artykule, audycji, programie" – czytamy w komunikacie REM.

 

"(…) naruszenie zasady etyki dziennikarskiej przez red. Ogórek nastąpiło nie w jej programie, nie w telewizji, lecz na Twitterze, ale red. Ogórek funkcjonuje w obiegu publicznym jako prowadząca program TVP Info – i jej wypowiedź w medium społecznościowym, obficie komentowana przez internautów, musiała – zdaniem REM – zostać odebrana jako pogląd dopuszczalny w TVP" – czytamy w komunikacie

Źródło: wp.pl,Facebook/Maciej Stuhr

Komentarze

Zobacz także

Straż Graniczna rozbiła szajkę, która zajmowała się przemytem nielegalnych IMIGRANTÓW do Polski!

Redakcja malydziennik

ALARM!!! Biura PO w całej Polsce zagrożone zamachami!

Redakcja malydziennik

Ta szkoła łamie prawa człowieka. Uczniowie protestują. Poszło o…

Ładuję....