POLITYKA

Psy ratownicze złapały jakiś trop… Trwają poszukiwania znanego kapłana i rekolekcjonisty ks. Krzysztofa Grzywocza

Od rana ekipy ratownicze mają dalej szukać zaginionego w Alpach Szwajcarskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Wczoraj psy ratownicze podjęły jakiś trop – informuje "Gość Niedzielny".

O wynikach akcji poszukiwawczej informuje na bieżąco obecny na miejscu ks. Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego Andrzeja Czai. We wtorek wieczorem wiadomo było, że psy ratownicze podjęły trop.

 

– Właśnie dzwonił policjant prowadzący akcję ratowniczą, który był po rozmowie z szefem grupy ratowników. Psy ratownicze złapały jakiś trop. Nie wiadomo dokładnie, czy to jest trop Krzysia, ale coś jeszcze jest. Oni chcą każdą szansę wykorzystać, dlatego rano jeszcze będą próbowali szukać. Zawiozą ratowników helikopterem na górę i z psami będą dalej szukali, czy nie znajdą dalszych śladów. Szef ekipy ratowników mocno trzyma się tego, co deklarował – że jeśli jest nawet 1 proc. szans, to nie przestaną szukać. Mimo że są już naprawdę bardzo zmęczeni. Widać, że dla nich to jest misja, a nie zawód – mówił „Gościowi Niedzielnemu” ks. Kobienia. 

 

– Ratownicy przeszukali już cały teren od parkingu do schroniska i górę (Bortelhorn). Naprawdę zrobili wszystko, jestem pod wrażeniem ich zaangażowania i profesjonalizmu. Na miejscu jest także nasz konsul. Zdumiewające jest, jak bardzo przeżywają to miejscowi ludzie. Nie tylko wioska i właściciele schroniska Bortelhütte, którzy są katolikami i dali na Mszę św. w intencji ks. Krzysztofa. Wszyscy mówią o tym zaginięciu ze łzami w oczach. Cały czas szukają księdza także zwykli ludzie, wolontaryjnie, nie w ramach ekipy ratowniczej. Także my dzisiaj w górach na szlaku spotkaliśmy człowieka z psem, który szukał ks. Krzysztofa – mówi ks. Kobienia.

Źródło: "Gość Niedzielny"

Komentarze

Zobacz także

Zamieszki i pożary w obozie dla uchodźców! To była trudna noc dla Francji

Redakcja malydziennik

Korwin-Mikke MASAKRUJE Wałęsę.

Merkel przyjedzie do Warszawy spotkać się z … Jarosławem Kaczyńskim! Widać kto u nas rządzi!

Redakcja malydziennik
Ładuję....