CYWILIZACJA

PRZYMUSZALI do zaciągnięcia pożyczki. WYŁUDZALI i prowadzili ROZBOJE. Takie rzeczy dzieją się w Polsce

Grupa zajmowała się głównie wyłudzaniem kredytów. Jej metody był nadzwyczaj skuteczne. Siatka ich znajomości sięgała urzędników i bankowców. Wyłudzili co najmniej 20 mln złotych.

Gdańskiej Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 6 osób zaangażowanych w tę sprawę. Czterech spośród nich czasowo aresztowano. Na Pomorzu działali od kilku lat. 

 

Oszuści trudnili się głównie wyłudzaniem kredytów. W tym celi wyszukiwali osoby z pozytywną historią kredytową. Pozyskiwali ich do współpracy, ale niechętnych sami dyscyplinowali przez groźby i pobicia. Pozyskana osoba występowała o kredyt – po jego przyznaniu dostawała jego niewielką część, a resztę przejmowali przestępcy.

 

Zaangażowani byli także pracownicy banków i instytucji finansowych. Ponadto oszuści sami tworzyli pozytywne historie kredytowe w BIK, uwiarygadniali także dane podstawionych osób przez stworzone specjalnie firmy. 

 

Ten sposób przyniósł przeszło 20 mln złotych zysków. Grupa zajmowała się także rozbojem i pobiciami. Ich czyny obwarowane są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

Ks. Oko w punkt! Gender to narzędzie, żeby odebrać ludziom Boga

Redakcja malydziennik

Ostra krytyka ważnego hierarchy: Po decyzji Franciszka kobiety mogą częściej dokonywać aborcji!

Redakcja malydziennik

Śmiertelne połączenie. Nie zgadniesz, czego nie można mieszać

Redakcja malydziennik
Ładuję....