WYDARZENIA

Przygotuj się na prawdziwe … gradobicie! Już w weekend! Zobacz gdzie!

W piątek będzie bardzo ciepło i słonecznie, ale lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. W sobotę utrzyma się aura sprzyjająca wakacyjnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie.

W piątek w całej Polsce będzie ciepło, ale pochmurnie. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze do 28 stopni  w Lublinie. Chłodniej na wybrzeżu, od 20 do 22 stopni Celsjusza.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

 

Sobota, 7 lipca

Weekend rozpocznie się słonecznie dla mieszkańców całego kraju. Najcieplej będzie w centrum, gdzie słupki rtęci wskażą 27 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Śląsku najchłodniej, 24 stopnie.

Synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane. Mieszkańcy Polski wschodniej i północnej powinni pamiętać o parasolach – tam wystąpić mogą przelotne opady deszczu oraz burze. Przewidywana wysokość opadów podczas burz do 10 mm.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, na wybrzeżu, południu oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni.

Niedziela, 8 lipca

Ochłodzenie nastąpi w niedzielę. Niemal w całej Polsce temperatury maksymalne wyniosą od 22 do 24 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie w województwach łódzkim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim – do 26 stopni.

Przelotne opady deszczu możliwe na południu i wchodzie kraju.

Czytaj więcej na https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-cieply-poczatek-weekendu-w-niedziele-ochlodzenie,nId,2603180#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarze

Zobacz także

TO ZWYCZAJNY TERRORYZM SZWECJI. Położna odmówiła uczestnictwa w zabijaniu. Oskarżono ją o to, że jest jak wojownicy ISIS i wyrzucono z pracy

Redakcja malydziennik

Uczniowie nie pójdą we wrześniu do szkoły?! A wszystko to przez…

Redakcja malydziennik

Strzały w Barcelonie i ciężarówka wypełniona butlami gazowymi. Czy szykowano powtórkę z Berlina?

Redakcja malydziennik
Ładuję....