RELIGIA

Przybywa katolików w Niemczech. Czy to cud?

Najnowsze statystyki niemieckich Kościołów katolickiego i ewangelickiego napawają ich władze ostrożnym optymizmem.Jak co roku Konferencja Biskupów Katolickich oraz Rada Kościoła Ewangelickiego (EKD) publikują statystyki dotyczące 27 katolickich biskupstw i 20 ewangelickich kościołów krajowych. Przedstawione za rok 2016 dane ukazują, że 55 procent z 82,5 mln mieszkańców Niemiec przynależy do jednego z obu Kościołów. Do tego dochodzi jeszcze 3,3 procent, które przypada na Kościół prawosławny i inne mniejsze gminy chrześcijańskie – czytamy na dwe.com.

Najliczniejszą grupę w Niemczech stanowią katolicy liczący 23,58 mln osób (28,5 proc.) i mający niewielką liczebną przewagę nad ewangelikami, którzy stanowią 21,92 mln (26,5 proc.) niemieckiej społeczności.

Spadek liczby wiernych

Najwięcej jest katolików, ich 23 mln. Ewangelikanie stanowią 21 mln wyznawców Chrystusa w Niemcach.

 

Co najbardziej ciekawe, z raportu wynika , że ubyło katolików z tak katowickiego regionu jak Bawaria a przybyło ich w liberalnym i lewicowym mieście Berlin. 

 

Czy mamy do czynienia z przebudzeniem sumień Niemców? 

Źródło: IAR

Komentarze

Zobacz także

Piękne słowa Franciszka zachęcające do ewangelizacji: "Chodzi zatem o to, by wierzyć, świadczyć o prawdzie, siać i uprawiać, nie czekając na żniwa"

Redakcja malydziennik

Niezwykłe objawienie. Jezus ukazuje się małej dziewczynce i mówi: Wierz we mnie i nigdy ode mnie się nie odłącz”

Redakcja malydziennik

Patriarcha Konstantynopola broni „Amoris laetitia”. „Ono jest o miłosierdziu, a nie o normach”

Redakcja malydziennik
Ładuję....