POLITYKA

Przez 15 lat cierpiała ogromne bóle. Okazało się, że nosi w brzuchu „kamienne dziecko”

15 lat temu, kobieta, która zastrzegła sobie anonimowość, poddała się aborcji, bo jej rodzina nie zaakceptowała kolejnego dziecka. Od tego czasu cierpiała z powodu bólu brzucha. Lekarze nie potrafili jej pomóc.

Kobieta dokonała aborcji 15 lat temu. Od tego czasu uskarżała się na bóle brzucha. Konsultowała je z wieloma lekarzami, ale żaden nie potrafił jej pomóc. Zazwyczaj przepisywali jej środki przeciwbólowe i tabletki na nadkwasotę żołądka. Przez ostatnie trzy lata kobieta z Nagpur w Maharashtra w północnych Indiach cierpiała dodatkowo z powodu wymiotów.

 

Ostatecznie kobieta spotkała się ze specjalistą z Junankar Surgical Nursing Home,w Nagpur, który w końcu zrobił kobiecie dokładne badania i znalazł w jelitach przeszkodę, która blokowała układ trawienny. 

 

Dr Nilesh Junankar, chirurg laparoskopowy w Junankar Surgical Nursing Home, powiedział: „Badanie wykazało niedrożność jelit oraz znajdującą się tam kamienną strukturę. Z powodu tego niecodziennego raportu wykonano laparoskopię i ku naszemu zaskoczeniu w brzuchu kobiety znaleźliśmy zwapnione czteromiesięczne dziecko. Byliśmy bardzo zszokowani. To niezwykle rzadka przypadłość” 

 

"Zespół lekarzy zdecydował się natychmiast operować kobietę. To był szok dla wszystkich obecnych w sali operacyjnej. Po otwarciu brzucha zobaczyliśmy w pełni wyrośnięte "kamienne dziecko".

 

Lithopedion [litho – kamień; pedion – dziecko] jest wyjątkowo rzadkim zjawiskiem. Do tej pory naliczono jedynie ok. 300 takich przypadków na całym świecie. Dzieje się tak, kiedy płód umiera podczas ciąży brzusznej i jest zbyt duży, by organizm mógł go „wydalić”. Martwa tkanka ulega więc zwapnieniu, aby chronić organizm matki. Kobiety nierzadko żyją z nim nawet kilkadziesiąt lat, nie mając o niczym pojęcia. 

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku posła Kukiz’15

Redakcja malydziennik

W Polsce żyje jeszcze około 15 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Powinniśmy ich SŁUCHAĆ!

Redakcja malydziennik

Kaczyński: Wierzę, że pomniki staną w 8. rocznicę katastrofy. Wtedy będziemy mogli powiedzieć – zwyciężyliśmy

Redakcja malydziennik
Ładuję....