RELIGIA

Przewodniczący KEP ostro pyta polityków: Komu to wszystko ma służyć?

Kościół ostro wkracza w kryzys polityczny wywołany przez polityków i dziennikarzy. Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie zajął arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Gdy dochodzi do tak potężnych napięć jakie dziś widzimy, i do burzenia pokoju społecznego, Kościół musi nieustannie wskazywać, że Chrystus wzywa nas do budowania pokoju, skoro zburzył mur nienawiści jaki jest między ludźmi – mówił arcybiskup. – Pokój społeczny jest zawsze narażony na niebezpieczeństwo, gdy stosunki międzyludzkie nie są ukierunkowane na dobro wspólne, lecz na dobro partykularne – dodawał. 

 

– Dziś, gdy jesteśmy w przededniu świąt Bożego Narodzenia, każdy powinien zastanowić się, czy rzeczywiście jest budowniczym pokoju. Słowa te kieruję także do polityków, którzy winni zadać sobie pytanie: czy to co widzimy w ostatnich dniach w Polsce, nie jest jakąś niebezpieczną grą. Słowem, komu to wszystko ma służyć? – pytał. 

 

Arcybiskup podkreślił, że każda ze stron sporu musi się cofnąć. – Powinna cofnąć się krok i rozmawiać. Bez poważnej rozmowy tego sporu się nie rozwiąże. Każda ze stron – i partia rządząca i opozycja – winna cofnąć się do punktu wyjścia i rozmawiać. Innego rozwiązania niż dialog, który prowadzi do prawdy, nie widzę – zaznaczył.

Źródło: Episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

To są ataki demoniczne! To nie jest walka tylko fizyczna. Biskup MOCNO o walce z…

Redakcja malydziennik

Masz doła? Nic Ci nie wychodzi? Chcesz coś zmienić? Oto dziewięć niezawodnych sposobów, by być szczęśliwym!

Redakcja malydziennik

"Dwuznaczności odnośnie do komunii dla rozwodników w nowych związkach wpływają na rozumienie: małżeństwa i Eucharystii”

Redakcja malydziennik
Ładuję....