WYDARZENIA

Przerażające. Zabijają pacjentów, a potem pobierają od nich narządy. W Kanadzie!

Eutanazizm przekracza kolejne granice. W Kanadzie, całkowicie zgodnie z prawem, pobiera się narządy od zabijanych przez lekarzy pacjentów. A bioetycy przekonują, że eutanazja to świetne źródło narządów do przeszczepów.

Według „National Post” w Ontario już od 26 eutanazjowanych osób pobrano różnego rodzaju narządu lub tkanki do przeszczepów. – Jeśli przyjmujemy, że ludzie mogą sami podjąć decyzję o zakończeniu swojego życia i uznajemy ideę zgonu sercowego, jako wystarczającego do dawstwa narządów, to nie widać powodów, by być przeciwko temu – przekonuje James Downar z Dying with Dignity Canada.

 

Bioetycy zarówno z organizacji Transplant Quebec jak z komitetu etycznego Quebecu nie mają wątpliwości, że nie ma w tym nic złego, a nawet podkreślają, że eutanazja jest świetnym źródłem narządów. Ich opinia może świadczyć o tym, że także w Quebecu przeprowadzane są podobne działania.

 

Wbrew temu jednak tym opiniom sprawa wcale nie jest tak oczywista. Tak się bowiem składa, że nawet wielu zwolenników eutanazji wskazuje, że pobieranie narządów w takiej sytuacji jest, najdelikatniej rzecz ujmując dyskusyjne etycznie. 

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

Straszliwe odkrycie! Turyści znaleźli na plaży MARTWE…

Redakcja malydziennik

Wielkanoc na gruzach. Sytuacja w Syrii nadal tragiczna, ale ludzie nie tracą nadziei

Redakcja malydziennik

Czy Google nas śledzi?! Są na to dowody

Redakcja malydziennik
Ładuję....