CYWILIZACJA

Przerażające sondaże. Dla Brytyjczyków ekstremistą był nie tylko Martin Luther King, ale i Jezus Chrystus, a także każdy, kto…

Te dane szokują. Dla sporej części pytanych Brytyjczyków ekstremistami byli Martin Luther King, Nelson Mandela, a także Jezus Chrystus. Jeszcze większa grupa z nich uważa za ekstremistę każdego, kto uznaje małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny.

Badania, o których mowa zostały przeprowadzone dla ComRes for the Evangelical Alliance, a wynika z nich, że aż 41 procent Brytyjczyków uważa za ekstremistą każdego, kto uważa, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. 

 

Ale to nie wszystko, bowiem jeszcze bardziej szokuje fakt, że aż 28 procent badanych uznało za ekstremistę Jezusa Chrystusa, a 25 procent uważa, że ekstremistami byli Nelson Mandela, Martin Luther King.  Aż 48 procent nie uważa, że postulat przyznania zwierzętom takich samych praw, jak ludziom jest ekstremistyczny.

 

– Badania te pokazują skalę zamieszania moralnego w naszym społeczeństwie – podkreśla dr David Landrum z  Evangelical Alliance. Landrum przypomina także, że badania zostały przeprowadzone po tym, jak władze zaczęły podkreślać, że Komisja do sprzeciwu wobec ekstremizmu ma zajmować się nie tylko terrorystami, ale także innymi poglądami, które społeczeństwo uznaje za ekstremalne, nawet jeśli nie są one związane z użyciem przemocy. Jego zdaniem używanie wobec nich terminu ekstremizm jest prostą drogą do promowania chaosu i zamieszania.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Trzęsienie ziemi w Meksyku najsilniejsze od 100 lat! Rośnie liczba ofiar!

Redakcja malydziennik

Kiedy dowiedziałam się, w jaki sposób poczęło się moje życie, poczułam się od razu wrogiem publicznym… Wstrząsające świadectwo Rebecci Kiessling

Pastor jednego dnia stracił żonę i dziecko… Musiał być silny, bo ktoś potrzebował jego opieki

Redakcja malydziennik
Ładuję....