CYWILIZACJA

Przerażające, pierwsze OFIARY "niebieskiego wieloryba" już w Polsce!

Wszczęto śledztwo w sprawie trzech przypadków samookaleczeń, które dokonali szczecińscy uczniowie pod wpływem internetowej gry "niebieski wieloryb” – poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Małgorzata Wojciechowicz.

Śledztwo rozpoczęło się w ostatnich dniach po zawiadomieniu dyrektora jednej z zachodniopomorskich szkół.

 

Jak informowały media "gra niebieski wieloryb" jest popularna wśród nastolatków, m.in. w Rosji. Jej uczestnicy po rejestracji na stronie internetowej codziennie mają otrzymywać zadanie do wykonania polegające np. na samookaleczeniu i oglądaniu filmów z treściami sadystycznymi. Ostatnim zadaniem, jakie ma wykonać uczestnik, ma być samobójczy skok z wysokiego budynku.

 

"Zwróciliśmy się do Kuratorium Oświaty w Szczecinie z prośbą o przekazania informacji do wszystkich placówek oświatowych o zagrożeniach, jakie płyną z tzw. gry niebieski wieloryb" – powiedziała prok. Wojciechowicz. Jak dodała, także policja podjęła w tej sprawie działania o charakterze profilaktycznym.

 

Rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon potwierdził, że do wszystkich komendantów została wysłana informacja dotycząca tej "gry". "Planujemy cykl rozmów z pedagogami i psychologami ze szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie całego Pomorza Zachodniego. Organizowane będą także spotkania z rodzicami uczniów na temat zagrożeń płynących z gier internetowych" – dodał.

 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany o sprawę w piątek w TVP Info powiedział, że "gra jest niebezpieczną manipulacją w stosunku do dzieci". "Prokuratura zajmie się tą sprawą, będzie to badane od strony złamania przepisów karnych. (…) Trzeba to sprawdzić, gdyż jest to niebezpieczne" – dodał. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Irlandia szykuje się na atak … huraganu Ophelia!

Redakcja malydziennik

Nawet się nie spodziewacie, ilu talibów jest w Europie. Wielu ma krew na rękach!

Redakcja malydziennik

WIEMY skąd bierze się autyzm!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....