RELIGIA

PRZERAŻAJĄCE. Katolicki biskup kombinuje, by usprawiedliwić zabijanie chorych psychicznie!

Belgijski Kościół zmierza ku samozagładzie. Tam nie są potrzebni wrogowie Kościoła, by zniszczyć całkowicie wiarygodność katolicyzmu. Tam wystarczą katoliccy – przynajmniej formalnie – biskupi.

I nie jest to przesada. Wystarczy posłuchać, co powiedział na temat decyzji Braci Miłosierdzia dotyczącej zabijania chorych psychicznie biskup Johan Bonny z Antwerpii.

 

Biskup, co ciekawe, zaczął od tego, że nie przeczytał jeszcze dokumentu Braci Miłosierdzia i nie zna go w całości. W niczym nie przeszkodziło mu tojednak podkreślić, że jego zdaniem, dokument wygląda na „zniuansowany”. 

 

– Wyobrażam sobie, że kongregacja taka, jak Bracia Miłosierdzia, która jest aktywna na całym świecie, może mieć trudności z zachowaniem takich samych standardów moralnych w różnych miejscach – mówił biskup Bonny. – Szczególnie bracia muszą wypracować modus vivendi w naszym społeczeństwie między medycznym punktem widzenia, moralnymi ocenami, opinią publiczną i otaczającą kulturą – przekonywał biskup.

 

Ale to nie wszystko. Biskup Bonny podkreślił, że jest bardzo możliwe, iż zgoda Braci Miłosierdzia na zabijanie chorych jest bliska myślenia belgijskich biskupów. – W kwestiach etycznych trudno, by wszyscy na ziemi mieli takie samo podejście. Kultura i mentalności są bardzo różne, nie tylko w różnych zakonach i zgromadzeniach, ale także wewnątrz Kościoła – powiedział biskup.

 

Przełożony generalny zgromadzenia Braci Miłosierdzia Rene Stockman jednak zdecydowanie odciął się od tego – politycznie poprawnego bełkotu (trudno w tym bowiem dostrzec nauczanie Kościoła czy choćby spójną filozofię). I jednoznacznie potępił biskupa, którego słowa w istocie dopuszczają zabijanie chorych. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Life Site News/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

"Zakonnicy żyjący jak bogacze ranią wiernych i szkodzą Kościołowi"

Redakcja malydziennik

Przewodniczący KEP ostro pyta polityków: Komu to wszystko ma służyć?

Redakcja malydziennik

Muzułmanie się nawrócą? Zaczęli doceniać papieża Franciszka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....