CYWILIZACJA

Przerażające, do czego oni są zdolni! Imigrant w Austrii zamordował 14-letnią siostrę, bo…

14-letnia dziewczyna pochodząca z wielodzietnej rodziny z Afganistanu, która kilka lat temu przybyła do Austrii i otrzymała tutaj azyl, została brutalnie zamordowana przez swojego starszego brata. Kilkanaście dni wcześniej ofiara uciekła z domu i udała się do wiedeńskiej placówki centrum kryzysowego Jugendamtu, gdyż nie mogła dłużej wytrzymać atmosfery panującej w domu. Jej brat i morderca zresztą też już nie mieszkał z rodzicami, lecz jak podał na policji, „na zmianę u przyjaciół i znajomych”.

Nie powstrzymało go to jednak przed tym, aby uczynić swojej siostrze poważny zarzut z tego, że uciekła z domu. „Jako przyczynę swojego czynu Afgańczyk podał fakt, że jego siostra opuściła dom rodzinny i tym samym uczyniła przykrość rodzicom. To mu się nie spodobało i zapowiedział jej, że nie będzie tego tolerował. Następnie doszło do zbrodni,” tłumaczy Harald Sörös, rzecznik wiedeńskiej policji.

 

Jak zeznaje 18-latek, pewnego ranka kilka dni po ucieczce, zobaczył siostrę na stacji metra, kiedy była w drodze do szkoły. Afgańczyk podszedł do niej i zażądał, aby wytłumaczyła całą sytuację. Kłótnia między nimi stawała się coraz głośniejsza, oddalili się od metra i weszli na dziedziniec kamienicy w dzielnicy Favoriten, bo ofiara nie chciała robić sceny na ulicy. Tam Afgańczyk wyciągnął nóż i zadał swojej siostrze co najmniej 13 śmiertelnych ciosów. Następnie oddał się w ręce policji.

 

Adwokat Afgańczyka Astrid Wagner przekonuje, że morderstwo miało miejsce w afekcie i nie było zaplanowanym czynem mającym oczyścić honor rodziny. Zapytana, dlaczego w takim razie oskarżony miał ze sobą nóż z ostrzem o długości 20 centymetrów, odpowiada lakonicznie, że „był to przypadek”.

Źródło: swiato-podglad.pl, Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Okropne! Zwyrodnialcy wykorzystywali dzieci do swoich przestępstw!

Redakcja malydziennik

Nowe wyniki badań. Picie alkoholu odpowiedzialne za…

Redakcja malydziennik

Żegnaj, Aniołku. Eli Thompson, chłopiec urodzony bez nosa, nie żyje

Redakcja malydziennik
Ładuję....