POLITYKA

Przerażające dane z obozów dla uchodźców. Dzieci imigrantów zmuszane są do PROSTYTUCJI

Oto prawda o obozach dla uchodźców. Dzieci imigrantów zmuszane są tam do prostytucji. Zarobione w ten sposób pieniądze często inkasują przemytnicy.

Naukowcy z Harvard University, prof. Jacqueline Bhabha i dr Vasileia Digidiki, w specjalnym raporcie opisali ciemną stronę obozów dla uchodźców. Dzieci imigrantów są zmuszane do prostytucji. Młodzi chłopcy w greckich obozach zarabiają około 15 euro za seks.

 

Autorzy raportu cytują jednego z prostytuujących się chłopaków: „Nigdy nie przypuszczałem, że będę musiał coś takiego robić. Ale kiedy zabrakło pieniędzy, musiałem się przemóc. Nigdy wcześniej nie miałem takich doświadczeń”. Ofiarami są głównie młodzi chłopcy z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu.

 

Twórcy raportu cytują także psychologa, który wyjaśniał, dlaczego dzieci nikomu o tych tragicznych doświadczeniach nie mówią: „One obawiają się odwetu, a także są przekonane, że w obozie i tak nie otrzymają pomocy”.

 

Współautor raportu dr Digidik powiedział „The Guardian”: „Nie możemy siedzieć bezczynnie, podczas gdy dzieci migrantów są wykorzystywane i zmuszane do sprzedawania swojego ciała. Naszym zadaniem jest stawienie czoła tej sytuacji i podjęcie natychmiastowych działań na wszystkich szczeblach, by położyć kres tym naruszającym godność i prawa człowieka praktykom”.  

Źródło: metro.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Media kłamią? Przeczytaj, jak poradzą sobie z tym Amerykanie

Redakcja malydziennik

Nie żyje Longin Komołowski. Miał 68 lat

Redakcja malydziennik

Agencja Moody's OBNIŻA rating Wielkiej Brytanii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....