WYDARZENIA

Przerażające dane o migrantach w Holandii: to oni są skrajnie podatni na korupcję i przekupstwo. Potwierdza to instytut WODC

Ministerstwo Sprawiedliwości Królestwa Niderlandów zleciło instytutowi WODC przygotowanie raportu na temat funkcjonariuszy pochodzących z mniejszości narodowych. Dane są jasne: to oni dużo bardziej podatni są na przekupstwo.

Raport wskazuje, że osoby pochodzące z mniejszości stanowią 40% przypadków korupcji w służbach państwa związanych z prawem i porządkiem, czyli w policji, służbie celnej i podatkach. Jest to jednak tym bardziej przerażające, że reprezentują oni jedynie 7% ich personelu.

 

Takie dane podaje Volkskrant powołując się na instytut WODC. Raport wciąż jednak nie jest zamieszczony na stronie internetowej ministerstwa sprawiedliwości. Raport dostrzegł największy porblem wśró młodych oficerów, niedoświadczonych, którzy pochodzą ze środowisk mniejszościowych.

 

WODC wskazuje, że możliwa przyczyna to ich praca zazwyczaj w środowisku przestępczym. Dodatkowo brakuje im więzi rodzinnych i przyjaciół, którzy mają ich rodzimi odpowiednicy. Raport podkreśla jednak przydatność tych funkcjonariuszy – mogą oni znać osoby związane ze światem przestępczym, których nie znają Holendrzy.

 

No tak, to wystarczający powód, żeby zatrudniać przestępców.

Źródło: dutchnews.nl

Komentarze

Zobacz także

Polskiego ATOMU nie zrobią ani Francuzi, ani Chińczycy, tylko my sami? Sensacyjne słowa ministra energii!

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITA HISTORIA! Bogaty ojciec chciał pokazać semu synowi, jak żyją biedni ludzie. Więc…

Redakcja malydziennik

Zamykać meczety, wydalać imamów. To JUŻ JEST WOJNA…

Redakcja malydziennik
Ładuję....