POLITYKA

Przerażająca relacja z rozmowy matki z dzieckiem uwięzionym w Rakkce: "mamo, tu nic nie ma, nie mamy jedzenia, wody, elektryczności, niczego"

W zajętej przez Państwo Islamskie Rakkce terroryści utworzyli swoją nieformalną stolicę. Siły koalicji próbują wyzwolić miasto. W środku uwięzieni są jednak ludzie.

Do wymiany zdań między matką a córką na komunkatorze WhatsApp dotarło CNN. Matce udało przedostać się do Europy w 2014 roku, jednak jej córka z dzieckiem i mężem pozostali w Syrii. Jedyną możliwością komunikacji są wiadomości głosowe na komunikatorze.

 

Osoby, których dane zmieniono, są muzułmanami. Matka mieszka w Haarlemie w Holandii, a córka w Rakkce, oblężonej przez koalicję dowodzoną przez USA, a zajętej przez ISIS. Wojna jest tam codziennością. CNN prezentuje wiadomości, które opisują realia miejsca.

 

"Mój syn został zainfekowany zatrutą wodą" – mówiła córka przebywająca w Rakkce. Wspomina o tym, że jeżeli dostaną wodę, często okazuje się być niezdatna do picia. Matka próbuje wydostać rodzinę córki drogą przez Turcję – jednak to się nie udaje. Córka opisuje, że wszędzie widzi bojowników ISIS, "jestem strasznie wyczerpana takim życiem".

 

Z relacji dowiedzieć się można, że bojownicy uznają za przestępstwo nawiązywanie kontaktu z osobami spoza Rakki. Dla ludności cywilnej niebezpieczne jest samo przebywanie w strefie działań wojennych. Próby wyzwolenia miasta trwają od listopada ubiegłego roku.

Źródło: cnn.com

Komentarze

Zobacz także

Wielkie zmiany w refundacji leków, seniorzy dostaną BEZPŁATNE leki!

No to Schenpfowie się zdziwią: wkrótce mają dostać nakaz zwrotu 400.000 zł wyłudzonego świadczenia!

Redakcja malydziennik

Były premier Włoch krytykuje Unię: "Europa potrzebuje radykalnej zmiany" – koniecznie przeczytaj!

Redakcja malydziennik
Ładuję....