HISTORIA WYDARZENIA

Przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają. Jest się czego bać!

Nie dość, że sam wizjoner jest kontrowersyjną postacią, to także przepowiednie Nostradamusa spotykają się ze skrajnymi reakcjami. Jedni z zapałem tłumaczą je i analizują, drudzy sceptycznie uważają je za brednie szaleńca. Co jest prawdą? Przekonaj się!

Wielu uważa, że wszystkie lub prawie wszystkie dotychczasowe przepowiednie Nostradamusa się sprawdziły. Miłośnicy podejmują próby przewidzenia, kiedy pozostałe się spełnią. Ostatnio pożar katedry Notre Dame w Paryżu wywołał spore ożywienie i zainteresowanie przepowiedniami w środowisku miłośników Nostradamusa. Okazało się, nie tylko że pożar był przez niego przewidziany, ale także łączył się z innymi wizjami i stanowił nawet ich element kluczowy.

 

Wizje, które już się sprawdziły

 

Nostradamus, czy raczej Michel de Nostredame, był XVI-wiecznym lekarzem, astrologiem i okultystą. Najbardziej znany jest jednak z wydania przepowiedni, czyli zbiorów nieuporządkowanych chronologicznie wierszy, których znaczenie można interpretować na różne sposoby. Pisał je w formie czterowierszy i dzielił na poszczególne stulecia.

 

Jego kariera zaczęła się na dworze Katarzyny Medycejskiej we Francji, kiedy królowa wezwała go, aby się dowiedzieć, czy przepowiednie dotyczą śmierci jej męża. Okazało się, że Henryk II zmarł po trzech latach w turnieju rycerskim – lanca przebiła mu oko i umierał w długich, straszliwych cierpieniach.

 

„Młody lew pokona starego Iwa
Na polu walki, w jedynym starciu.
W złotej klatce oczy mu przebije.
Dwie rany w jednej, a potem umrze śmiercią okrutną”

 

Nostradamus przewidział także, że jej 4 synowie staną się królami. Stało się podobnie, bo tylko trzej synowie Katarzyny Medycejskiej zasiadali na tronie Francji. Ale ku rozpaczy matki inaczej niż by chciała – młodzieńcy umierali młodo i szybko przybierali królewskie szaty.

Nostradamus często podróżował i stosował alternatywne, w tamtych czasach, leczenie – zamiast puszczać chorym krew, zalecał inne środki, stosował zioła, napary itp. Przez to został uznany przez Świętą Inkwizycję za czarnoksiężnika i musiał uciekać. Podczas jednej z ucieczek spotkał młodego włoskiego mnicha, Felice Peretti,  i bez wahania zwrócił się do niego per „Wasza Świątobliwość”.

Czterdzieści lat później Peretti został wybrany na urząd biskupa Rzymu jako papież Sykstus V. Pośmiertny sukces tej przepowiedni, a także kolejnej o śmierci pierwszego syna Katarzyny, który umrze w młodym wieku bezdzietnie, przyniosły Nostradamusowi wielki sukces i pamięć po wsze czasy.

 

Wizje na 2019 rok

 

Badacze zapisków Nostradamusa uważają, że dotyczą one wydarzeń aż do 3797 roku. Dotychczas odnoszono je niemal każdego ważnego wydarzenia – od rewolucji francuskiej, łodzi podwodnych, rakiet międzykontynentalnych i dojścia Hitlera do władzy, po śmierć mężczyzn z rodziny Kennedych i lądowanie człowieka na Księżycu. Przepowiednie mówią głównie o plagach, trzęsienia ziemi, wojnach, powodziach, inwazjach lub śmierci.

 

Najstraszniejszą przepowiednię stanowi III wojna światowa w 2019 r., z czym wiąże się fragment „wielkie miasto płonąć będzie”- pożar katedry Notre Dame.

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Trybunał w Strasburgu forsuje sztuczne poszerzenie „życia rodzinnego” o relacje homoseksualne

Redakcja malydziennik

Zatrzymano Sumlińskiego na lotnisku w Londynie. ZOBACZ ZA CO!

Napastnik zasztyletował turystów w Egipcie! Jest więcej ofiar, a wśród nich Polak

Ładuję....