POLITYKA

Przepowiednia dla PiS! W 2027 roku rządząca obecnie partia uzyska…

Portal internetowy dorzeczy.pl opublikował artykuł Łukasza Warzechy zatytułowany "Rok 2027". Tekst ma charakter profetyczny.
Dziennikarz z humorem kreśli w nim przyszłość partii rządzącej. Podszyta groteską "przepowiednia" skłania jednak ku głębszej refleksji.

Łukasz Warzecha, opublikował na dorzeczy.pl felieton opisujący sytuację polityczną w Polsce w roku 2027. Dziennikarz stwierdził, że PiS odda władzę opozycji dopiero w tytułowym 2027 roku. Opozycja do tego czasu przejdzie kolejne straszne metamorfozy. Dziennikarz wymienia "Nową Platformę" , "Zielonych" i przypuszczalnie mutację Razem – "Lewą Marsz". Kolejne pokolenie młodzieży odrzuci patriotyzm i prawicową narrację rzeczywistości w akcie buntu i z przekory.

To właśnie oni pomogą centrolewicowej koalicji odsunąć w wyborach PiS od władzy (PiS zbierze tylko 10 proc. głosów). Następnie zwycięzcy przystąpią do czystek w mediach publicznych i prywatnych (te drugie należeć będą od kilku lat do spółek skarbu państwa więc również będą podlegać czystkom) – używając przy tym prawodawstwa uchwalonego jeszcze za rządów PiSu. Uzyskają przy tym pełne wsparcie prezydenta Donalda Tuska. Mnóstwo prawicowych dziennikarzy straciwszy pracę będzie bezskutecznie protestować przeciwko zmianom. Także posłowie PiS grzmieć będą o zamachu na demokrację – protesty będą jednak daremne. Następnie używając mechanizmów cenzury stworzonych jeszcze przez posłów PiS, centrolewicowa koalicja odpłaci prawicy pięknym za nadobne, karząc wysokimi grzywnami nieprawomyślnych posłów i dziennikarzy. Cały tekst do przeczytania tutaj.

Łukasz Warzecha jak i Rafał Ziemkiewicz lekkomyślnie nazywani przez niektórych prawicowych dziennikarzy "zdrajcami bądź rozkraczonymi", w rzeczywistości podjęli się spełniania ważnej i niewdzięcznej roli, stając się głosami rozsądku. W słusznej skądinąd walce z pseudoelitą okrągłostołową należy zachować rozsądek i rozwagę. Każda ustawa jak każdy kij ma dwa końce. Przekraczanie przez władzę kolejnych granic, dotąd nieprzekroczonych nawet przez kompletnie skompromitowaną PO w czasie jej 8-letnich rządów, może w przyszłości srodze zemścić się na partii rządzącej. Felieton podszyty groteską powinien skłonić obecną władzę do refleksji, większej rozwagi i pokory w rządzeniu. Polityka przyspiesza, proces dynamicznych zmian zachodzących na świecie wymaga by nasz kraj miał u sterów władzę świadomą interesu narodowego, dbającą o obywateli, o rozwój, gospodarkę. Polska nie może sobie pozwolić na recydywę układu magdalenkowego. Tym ważniejsze jest więc dla obozu rządzącego wsłuchiwanie się w krytyczne wobec siebie głosy pochodzące z własnego środowiska, zwłaszcza, że jest to krytyka konstruktywna nie zaś jak w przypadku lewicy – bełkot pełen nienawiści i jadu. Czy posłowie PiS naprawdę nie widzą różnicy między tym co o obozie władzy pisze Warzecha bądź Ziemkiewicz a tym co wydala z siebie Lis?

Źródło: dorzeczy.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Polscy lekarze to mistrzowie. Ich przeszczep … uznany za najlepszy na świecie

Redakcja malydziennik

W końcu mamy prezydenta, który nie wstydzi się PATRIOTYZMU i dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego

I BARDZO DOBRZE! PiS twardo: Nie chcemy przeniesienia muzułmańskich imigrantów do Pomorza Zachodniego !

Redakcja malydziennik
Ładuję....